Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi připravuje kovový notebook podobný MacBooku Air

Xiaomi připravuje kovový notebook podobný MacBooku Air

Popularitu si firma Xiaomi vysloužila především zajímavým poměrem cena/výkon u svých chytrých telefonů a tabletů. Stejného úspěchu se nyní čínský výrobce bude snažit dosáhnout na dalším trhu – chystá vlastní notebook.

O tom, že Xiaomi připravuje svůj první přenosný počítač, už se šušká delší dobu, teď ale nové indicie naznačují, že by novinka měla být odhalena už v první půlce nadcházejícího roku.

Z dostupných zpráv víme, že by se mělo jednat o notebook kompaktnějších rozměrů, který bude svým vzezřením připomínat tolik populární MacBooky od Applu. Zařízení by mělo být vybaveno 12,5 nebo 13,3palcovou obrazovkou a lákat na celokovovou konstrukci. Co se týče použitého hardwaru, tak zatím je známo pouze to, že bude spoléhat na procesor Intel Core i7 a 16 GB RAM.

Nejasno panuje i v otázce softwaru. Zatímco podle některých bude nasazena platforma Windows 10, jiní tvrdí, že notebook poběží na speciálně upravené verzi Linuxu.

998723

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře