Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi představuje cenově zajímavou IP kameru Yi

Xiaomi představuje cenově zajímavou IP kameru Yi

Internetový obchod xiaomiforsale.com začal prodávat novou IP kameru, která předznamenává nástup produktů mladé čínské firmy pro chytrou domácnost na evropský trh. Cena Xiaomi Yi přitom není vysoká, k dostání je aktuálně za 1 013 korun.

Základní funkcí kamerky je monitorování sledovaného prostoru. Tak jako všechny produkty Xiaomi je i Yi napojena na aplikaci v mobilním telefonu (v tiskové zprávě však není uvedeno, zda je podporován jen Andorid nebo i iOS či dokonce Windows Phone) a komunikuje s okolím bezdrátově prostřednictvím WiFi. Díky tomu lze kameru ovládat na dálku skutečně odkudkoli a díky vestavěnému mikrofonu můžete dokonce slyšet zvuk ze sledované místnosti.

V případě potřeby lze také prostřednictvím aplikace v telefonu promluvit do kamery. Nahrát video nebo zachytit snímek dění před kamerou je otázkou pouhého doteku displeje smartphonu.

IMG_6096

Pro komunikaci s kamerou jsou k dispozici dvě aplikace, obě mohou uživatelé získat na stránkách www.miuios.cz. Tu jednodušší přeložila komunita MIUI CZ&SK, která se stará o lokalizaci veškerého software, již do české i slovenské mutace. Druhou aplikaci, která byla původně k dispozici pouze v čínštině, přeložili členové české a slovenské komunity MIUI prozatím do angličtiny. Jedná se o komplexní nástroj k ovládání všech produktů chytré domácnosti Xiaomi. Tato aplikace umožňuje navíc při detekci pohybu v místnosti nahrávat video na vloženou paměťovou kartu microSD.

Xiaomi Yi snímá video v rozlišení 1280 × 720 bodů se snímkovou frekvencí 20 obrázků za vteřinu. Její širokoúhlý objektiv zachytí obraz v zorném úhlu 111°. Nejde tedy o to nejlepší, co dnes IP kamery nabízí, ale za danou cenu si Yi své zájemce určitě najde.

IMG_6091 IMG_6093 IMG_6094

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Za ty prachy vypadá dobře, ale chtělo by to recenzi. Neplanujete ji?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře