Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi Mi QiCycle: Skladné elektrokolo do města

Xiaomi Mi QiCycle: Skladné elektrokolo do města

Xiaomi se proslavilo zejména výrobou chytrých telefonů a tabletů s nízkou cenovkou. Firma se snaží prorazit ale i v jiných odvětvích. Už v létě bychom se měli dočkat prvního notebooku této značky. K představení skládacího elektrokola Mi QiCycle překvapivě došlo už tento týden.

Chytré kolo Xiaomi Mi QiCycle je navržené jako dopravní prostředek do přeplněného města. Dá se složit na svou poloviční velikost, díky čemuž ho pak jeho majitel může jednoduše schovat třeba do kufru auta a snadno převážet. Sympatická je i jeho hmotnost – 14,5 kilogramu.

Zajímavým Mi QiCycle však nedělají jen rozměry, ale i výbava. Najdeme tu samozřejmě nejrůznější elektroniku. Díky integrovaným senzorům a počítači se uživateli na nevelkém displeji (je umístěn na řídítkách) zobrazují všechny důležité informace. Nechybí údaje o rychlosti, ujeté vzdálenosti, dojezdu či výkonu 250W motoru.

138273391

Ten je zabudovaný v náboji předního kola a jeho výkon je regulován automaticky podle toho, jak cyklista šlape. Je tu také třístupňová převodovka Shimano Nexus. Do těla Mi QiCycle  se vešlo také dvacet 2900mAh Li-Ion článků Panasonic 18650 Na jedno nabití Xiaomi slibuje dojezd až 45 km.

Xiaomi si za své kolo řekne v přepočtu o 11 tisíc korun (bez daně). Bohužel, za tuto cenu bude ale k dostání pouze na čínském trhu. V České republice na jeho dostupnost zřejmě můžeme zapomenout.

725354291 729267215

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře