Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi Mi Air dostává výkonnější procesor a větší úložiště

Xiaomi Mi Air dostává výkonnější procesor a větší úložiště

Firma Xiaomi, známá výrobou chytrých mobilních telefonů, představila inovovanou verzi svého notebooku. Mi Air konkuruje notebookům od firmy Apple, což ostatně „nenápadně“ naznačuje i název modelu.

Notebook od Xiaomi je dodávaný se systémem Windows 10 a vyrábí se ve dvou velikostech, s uhlopříčkou displeje 13,3 palce a 12,5 palce. Vylepšení se však zatím dočkala pouze menší varianta. Nově je vybavena procesorem Intel Core M3 sedmé generace, který je zhruba o 13 procent výkonnější než starší čip. Zároveň došlo k navýšení úložného prostoru (SSD) na kapacitu 256 GB. Dosud byl dostupný jen 128GB solid-state disk.

Další parametry už jsou shodné s původním modelem. Očekávat tedy můžete kovové tělo s tloušťkou 12,9 milimetru (hmotnost 1,07 kilogramu), 4 GB RAM a baterii s výdrží až 11,5 hodiny. Cena vylepšeného Xiaomi Mi Air by měla zůstat stejná a tedy začínat zhruba na částce 18 000 Kč.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře