Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi Mi 9 bude pořádný trhač asaltu. V AnTuTu nechává veškerou konkurenci...

Xiaomi Mi 9 bude pořádný trhač asaltu. V AnTuTu nechává veškerou konkurenci za sebou

Společnost Xiaomi postupně na sociálních sítích poodhaluje svou vlajkovou loď, do jejíhož představení zbývají pouhé dva dny. Po tiskových snímcích jsme se nyní dozvěděli výkon smartphonu v populárním benchmarku AnTuTu, který můžeme bez přehánění označit za snový.

V chytrém telefonu Xiaomi Mi 9 bude kmitat nejnovější čipová sada společnosti Qualcomm, pro kterou se vžilo označení Snapdragon 855. Čip samotný je vyráběný 7nm procesem a GPU jednotka Adreno 640 by měla nabídnout až o dvacet procent více grafického výkonu oproti staršímu Adrenu 630.

V syntetickém testu AnTuTu si Xiaomi Mi 9 dosáhla výsledku 387 851 bodů, což je o zhruba 90 000 bodů více, než dosahují telefony se Snapdragonem 845. Výsledek je to impozantní a už dopředu lze konstatovat, že v kombinaci s odladěným prostředím MIUI bude Xiaomi Mi 9 patřit mezi nejrychlejší smartphony na trhu.

Xiaomi Mi 9 si premiéru odbude ve středu 20. února, tedy ve stejný den, kdy Samsung představí top modely S10.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře