Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi Mi 10 dostane špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 865

Xiaomi Mi 10 dostane špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 865

Společnost Xiaomi se pro sebe bude snažit uzmout titul firmy s nejvýkonnějším telefonem na světě. Chystaná novinka Mi 10 proto dostane nejnovější špičku mezi mobilními čipovými sadami: Snapdragon 865. Pro média to uvedl sám šéf čínské firmy Bin Lin.

Telefon Xiaomi Mi 10 bude nástupcem letošní vlajkové lodě Mi 9, která byla oficiálně představena v únoru. Rozdílů mezi oběma mobily bude hned několik. Za ten největší lze považovat nasazení zbrusu nového Snapdragonu 865, což je čipset vyráběný 7nm FinFET procesem, který v porovnání s předchůdcem 855 přináší o 25 procent vyšší výkon a o stejné procento je zároveň energeticky úspornější. Grafická karta Adreno 650 slibuje o 20 procent svižnější vykreslování, navzdory tomu je běh jednotky vůči staršímu Adrenu 640 úspornější o 35 %.

Nejlepší čipová sada od Qualcommu navíc podporuje dotykové displeje s obnovovací frekvencí až 144 Hz (Mi 10 určitě nezůstane u běžných 60 Hz), záznam 4K HDR videa, nahrávek v 8K rozlišení při 30 snímcích za sekundu a díky novému ISP Spectra 480 zvládne také pořizovat až 200Mpx fotografie.

Dřívější zprávy tvrdily, že chystané Xiaomi Mi 10 kromě zmíněného superprocesoru ohromí i 108Mpx fotoaparátem a podporou rychlého 66wattového nabíjení kabelem. High-endový smartphone poběží na Androidu 10 s nadstavbou MIUI 11. Představení telefonu bychom se mohli dočkat již v únoru.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře