Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi je v Guinessově knize rekordů. Za den prodalo dva miliony mobilů

Xiaomi je v Guinessově knize rekordů. Za den prodalo dva miliony mobilů

Populární čínský výrobce Xiaomi si zasloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů. Za pouhých dvanáct hodin se mu totiž podařilo prodat závratných 2,12 milionu smartphonů. Na svých internetových stránkách to uvedl server CNNMoney.

Kromě chytrých telefonů firma prodala také stovky tisíc dalších chytrých přístrojů a hodinek, 79 tisíc WiFi zařízení a 38 600 chytrých televizí.  Rekord padl během propagační akci Mi Fan Fest a Xiaomi se podařilo vydělat 2,08 miliardy jüanů, což je v přepočtu asi 8,5 miliardy korun.

Xiaomi je v současnosti jedním z nejrychleji rostoucích výrobců mobilních telefonů. Klíčem k úspěchu mladé značky je nízká cena. Firma přitom nabízí slušně vybavené smartphony, které nijak nezaostávají za konkurencí. Na domácím trhu se čínský výrobce zaměřuje na prodej přes internet, což se snaží napodobit další rychle rostoucí čínské značky. Xiaomi se někdy přezdívá čínský Apple.

xiaomi-mi-festival-record-710x710

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře