Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi expanduje do dalších odvětví, "nanuk" Mi Plant pohlídá vaše květinky

Xiaomi expanduje do dalších odvětví, „nanuk“ Mi Plant pohlídá vaše květinky

Čínská společnost Xiaomi, která se na evropském trhu proslavila zejména díky svým smartphonům, neusíná na vavřínech a neustále hledá nové příležitosti i mimo odvětví chytrých telefonů. Nedávno Xiaomi představilo své první notebooky, kterými chce konkurovat společnosti Apple.

Některé zlé jazyky však namítají, že Xiaomi pouze kopíruje úspěšná zařízení. Tentokrát se Xiaomi inspirovalo u společnosti Parrot a okopírovalo kouzelný klacík Flower Power, který pojmenovalo jednoduše Mi Plant. A co že toto zařízení svým vzhledem a barvou připomínající bílý nanuk umí?

1466653352354065

Mi Plant je nezbytnou pomůckou pro každého zahradníka a milovníka mobilních gadgetů zároveň. Toto zařízení ohlídá vaše pěstované rostlinky, aby jim nic nechybělo. Po zapíchnutí do hlíny umí změřit její vlhkost, živiny, teplotu, pH či množství světla.

Data z Mi Plant jsou bezdrátově na vyžádání odeslána přes Bluetooth 4.1 do aplikace Xiaomi Smart Home, přes kterou můžete ovládat další domácí gadgety.

1466653355556368

Na závěr ještě přidáváme cenu, která je, jak jsme u Xiaomi zvyklí, velmi příznivá. Mi Plant můžete na portálu Gearbest.com pořídit ve slevě za 13,40 dolaru, což je v přepočtu zhruba 300 Kč. DPH díky ceně v přepočtu pod 22 Euro doplácet nebudete, přeprava je zdarma.

gearbest1

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře