Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyXerox má zálusk na výrobce počítačů HP, nabízí 33 miliard dolarů

Xerox má zálusk na výrobce počítačů HP, nabízí 33 miliard dolarů

Xerox má zájem o převzetí HP. Podle zdrojů obeznámených se záležitostí za akcii HP 22 nabídl dolarů, což ocenilo společnost na 32,5 miliardy dolarů (29,34 miliardy eur). Firma HP potvrdila, že od Xeroxu nabídku obdržela, nezveřejnila však její finanční podmínky. Dodala, že při zvažování nabídky bude brát zřetel na zájmy svých akcionářů.

Podle zdrojů Xerox nabízí, že 77 procent ceny zaplatí HP v hotovosti a zbytek vlastními akciemi. V případě, že k obchodu dojde, by fúze vygenerovala nákladové synergie ve výši jedné miliardy dolarů. Akcionáři HP by podle zdrojů v nové společnosti vlastnili 48 procent.

Plán na převzetí vzbuzuje pozornost, protože Xerox s burzovní hodnotou kolem 8,3 miliardy dolarů je podstatně menší než HP. Jak chce firma akvizici financovat, není jasné, ale prodej akcií japonského koncernu Fujifilm přinesl Xeroxu 2,3 miliardy dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře