Xerox má zálusk na výrobce počítačů HP, nabízí 33 miliard dolarů


Xerox má zálusk na výrobce počítačů HP, nabízí 33 miliard dolarů

Xerox má zájem o převzetí HP. Podle zdrojů obeznámených se záležitostí za akcii HP 22 nabídl dolarů, což ocenilo společnost na 32,5 miliardy dolarů (29,34 miliardy eur). Firma HP potvrdila, že od Xeroxu nabídku obdržela, nezveřejnila však její finanční podmínky. Dodala, že při zvažování nabídky bude brát zřetel na zájmy svých akcionářů.

Podle zdrojů Xerox nabízí, že 77 procent ceny zaplatí HP v hotovosti a zbytek vlastními akciemi. V případě, že k obchodu dojde, by fúze vygenerovala nákladové synergie ve výši jedné miliardy dolarů. Akcionáři HP by podle zdrojů v nové společnosti vlastnili 48 procent.

Plán na převzetí vzbuzuje pozornost, protože Xerox s burzovní hodnotou kolem 8,3 miliardy dolarů je podstatně menší než HP. Jak chce firma akvizici financovat, není jasné, ale prodej akcií japonského koncernu Fujifilm přinesl Xeroxu 2,3 miliardy dolarů.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.