Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyWordTrainer: Mobilní trenér, který udělá z nezáživného biflování slovíček zábavu

WordTrainer: Mobilní trenér, který udělá z nezáživného biflování slovíček zábavu

Mnozí učitelé jazyků přemýšlejí nad tím, jak motivovat své žáky, aby přes prázdniny nezapomněli slovíčka, která se naučili. Jako dobré řešení se nabízí aplikace pro mobilní telefony a tablety WordTrainer určená k efektivnímu a zábavnému procvičování slovní zásoby v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině a španělštině u jazykových učebnic Nakladatelství Fraus.

WordTrainer FRAUS staví na osvojování slovní zásoby pomocí otáčecích karet, kdy se kombinuje obrazový a audio vjem s textem. „Student tak vidí obrázek, čte slovní zásobu a současně slyší výslovnost z úst rodilého mluvčího. Vedle samotného osvojování slovní zásoby student aktivně trénuje i porozumění a výslovnost,“ uvádí Pavel Bláha.

S tím, jak znalost slovní zásoby v probíraných okruzích roste, student vyřazuje již zvládnutá slovíčka a procvičuje tak pouze výrazy, které mu dělají větší potíže. Obdobně lze podle potřeby upravit učení, skrýt obrázek a text a procvičovat slovíčka jen na základě poslechu. Obrazové karty lze také aktivně vytvářet a doplňovat o vlastní nahrávku výslovnosti.

screen568x568

Aplikace nabízí ještě další praktickou funkci – tréninkový plán. „Žák, popřípadě rodiče, mohou v kalendáři této aplikace nastavit den i čas procvičování a v nastaveném termínu se objeví oznámení, které je upozorní, že se mají věnovat procvičování“ popisuje Bláha.

Mobilní aplikace WordTrainer FRAUS je určená pro chytré telefony a tablety s operačními systémy Windows, Android a iOS. Nakladatelství Fraus sice vyvinulo aplikaci jako multimediální doplněk ke svým učebnicím, ale lze ji používat i nezávisle.

image01

[appbox googleplay cz.fraus.android.wordtrainer]

[appbox appstore id690415631]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře