Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyWindows Phone Store obsahuje pouze 145 000 programů. Vývoj nových aplikací zpomaluje

Windows Phone Store obsahuje pouze 145 000 programů. Vývoj nových aplikací zpomaluje

Microsoft představil mobilní platformu Windows Phone na podzim roku 2010. Aplikací a her je dnes ve Windows Phone Store už poměrně dost. Poslední čísla ukazují více než 145 000 položek. Stále však chybí několik zásadních programů. Růst elektronického obchodu v posledních měsících navíc zpomaluje.

Loni v červnu se ve Windows Phone Store nacházelo 100 000 aplikací a her. Za prvních šest měsíců roku 2012 se počet položek zdvojnásobil. Vše vypadalo slibně.

Protože mezitím došlo k vydání vylepšeného systému Windows Phone 8 a celé plejády mobilních telefonů od různých výrobců, každý očekával, že vývoj programů bude akcelerovat a dnes si uživatelé budou moci vybírat mezi 170 – 200 000 aplikacemi.

Inu, nestalo se. Růst překvapivě zpomalil. Za posledních jedenáct měsíců přibylo jen 45 000 aplikací.

Mobilní přístroje založené na systémech Microsoftu se stále velmi špatně prodávají. To samozřejmě odrazuje od větší aktivity i vývojáře.

Stále chybí populární Instagram, oficiální klient pro službu Google+ nebo některé známé herní tituly.

WP

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře