Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyWindows Phone Store již obsahuje více než 200 tisíc aplikací

Windows Phone Store již obsahuje více než 200 tisíc aplikací

V elektronickém obchodě pro mobilní zařízení se systémem Windows Phone se nachází přes 200 000 aplikací a her. Informovala o tom na svém blogu pro vývojáře společnost Microsoft. Na zdvojnásobení počtu aplikací firma potřebovala přesně rok a půl.

Na webových stránkách se dále uvádí, že ve Windows Phone App Store dochází denně ke 12 milionům transakcí (do tohoto číslo jsou započítané však také mikrotransakce z aplikací samotných).

Microsoft je dle svých slov rozhodnutý i nadále usilovně pomáhat vývojářům aplikací a her pro Windows a Windows Phone. „V novém kalendářním roce zavedeme nové tvůrčí přístupy, které vám pomohou oslovit uživatele pro vámi vyvíjené aplikaci. Zůstaňte s námi,“ slibuje. A vývojáře pak také nabádá k tomu, aby aplikace, které chtějí zveřejnit do Vánoc, případně k Novému roku, předali k posouzení co nejdříve, nejlépe ihned.

Během posledních několika týdnů se do Windows Phone App Store dostalo několik aplikací, které byly po dlouhou dobu dostupné jen pro Android a iOS. Namátkou třeba očekávaný Instagram nebo Vine. Dostupná prakticky hned od začátku je také závodní arkáda Angry Birds Go!.

Jedna z největších nevýhod operačního systému od Microsoftu, tedy absence klíčových aplikací z ostatních platforem, by snad mohla v průběhu příštího roku definitivně vymizet.

Windows-Phone-8-zoomZdroj:  Microsoft

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře