Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyWindows 10 přijdou na přelomu léta a podzimu příštího roku, potvrdil Microsoft

Windows 10 přijdou na přelomu léta a podzimu příštího roku, potvrdil Microsoft

Společnost Microsoft upřesnila datum uvedení Windows 10. Svůj nový operační systém koncovým uživatelům nabídne na přelomu léta a podzimu příštího roku.

O termínu vydání nástupce Windows 8 promluvil na technologické konferenci Credit Suisse ve Phoenixu Kevin Turner, jenž v Microsoftu zastává pozici provozního ředitele.

Turner řekl, že vývojářský náhled bude uživatelům dostupný na počátku příštího léta a na konci léta nebo začátkem podzimu dojde k vydání finální verze operačního systému. Ještě předtím se však uskuteční tisková konference, na níž Microsoft promluví o hlavních výhodách Windows 10 pro koncové uživatele.

Vzhledem se „desítky“ příliš neliší od aktuálních osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami nebo hlasová asistentka Cortana. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání.

Microsoft již uvolnil tzv. Technical Preview, tedy prvotní ukázku toho, co nový operační systém bude umět. Testovací verzi je možné stahovat přímo z internetových stránek amerického počítačového giganta.

12aa

 

Zdroj: ZDNET

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře