Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyWindows 10 může automaticky zablokovat pirátské verze programů a her

Windows 10 může automaticky zablokovat pirátské verze programů a her

Redmondská společnost Microsoft si pro majitele nového operačního systému Windows 10 připravila velmi nemilé překvapení. Jedná se o aktualizaci podmínek užívání, podle nichž tento operační systém může blokovat pirátské hry a software.

Klauzuli najdete v Microsoft Service EULA, tedy v podmínkách užití Windows 10, které na začátku instalace potvrzujete. Klauzule se konkrétně nachází v bodě 7b a zní nějak takto: „Společnost Microsoft může automaticky kontrolovat verzi softwaru a stahovat pro něj aktualizace, ale také kontrolovat změny v konfiguraci včetně těch, které brání v plnohodnotném využívání služeb, umožňují hraní pirátských verzí her anebo pomocí různých hardwarových periferních zařízení obcházejí potřebu legální licence.“

Toto ustanovení samozřejmě rozvířilo diskuzi, na níž Microsoft zareagoval doplněním klauzule o větičku, v níž se říká, že toto své právo Microsoft vztahuje pouze na blokování svých vlastních her a služeb. Pirátské verze her a softwaru pocházející od jiné společnosti by tak ve vašich počítačích měly zůstat nedotčeny.

windows10-eula-counterfeit-games

Zdroj: Alphr

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře