Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyWindows 10 Mobile má chyby, aktualizace pro starší Lumie se odkládá

Windows 10 Mobile má chyby, aktualizace pro starší Lumie se odkládá

Přestože Microsoft původně sliboval, že se systém Windows 10 Mobile dostane k majitelům telefonů s Windows Phone 8.1 ještě v prosinci, nestane se tak. Firma nyní oznámila, že se starší Lumie updatu dočkají až „zkraje příštího roku“.

Podle mnohých uživatelů, kteří se zapojili do programu Windows Insider, je systém zatím velmi nestabilní, vykazuje často různé chyby a samovolně se restartuje. To je pro společnost Microsoft velká nepříjemnost. Do nové platformy totiž vkládala nemalé naděje a doufala, že zvýší zájem uživatelů o telefony s Windows. Vývojáři v Redmondu nyní zřejmě pracují na opravě všech známých nedostatků, přesné datum vydání softwaru je však v tuto chvíli neznámé.

Aktualizace s Windows 10 Mobile se podle dřívějších zpráv dočkají jen tyto modely: Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 540, Lumia 535, Lumia 532, Lumia 435 a Lumia 430.

V současnosti jsou na trhu pouze tři telefony s Windows 10 Mobile. Jedná se konkrétně o modely Lumia 950, 950 XL a Lumia 550, které nabízí i tuzemské e-shopy.

Windows-10-phones-main1

Zdroj: WC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. „V současnosti jsou na trhu pouze dva telefony s Windows 10 Mobile. Jedná se konkrétně o modely Lumia 950 a 950 XL, které nabízí i tuzemské e-shopy.“

    To nikdo nepočítá mimo těchto dvou drahých nesmyslů s Lumií 550?

    • Dobrý den, Michale,

      děkuji za upozornění. Máte pravdu, Lumia 550 už je také skladem a tedy zákazníkům dostupná. Závěr novinky byl upraven. Pěknou neděli.

  2. Žádné věrohodné zprávy, které by uváděly, že se aktualizace dostane jen k výše uvedeným modelům neexistují. Tento seznam je pravděpodobně jen řada mobilů, co aktualizaci dostanou v první vlně.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře