Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyWindows 10 dostanou začátkem roku další velký balík vylepšení

Windows 10 dostanou začátkem roku další velký balík vylepšení

Microsoft minulý týden představil novou aktualizaci svého operačního systému Windows 10. Jmenovat se bude Creators update a vyjde hned na počátku příštího roku. Stahovat ji bude možné stejně jako v případě letošního updatu zadarmo.

Americký výrobce se s novou aktualizací zaměří především na dovednosti Windows 10 v oblasti 3D technologií. Aktualizace umožní uživatelům pořídit si na svém mobilním zařízení trojrozměrnou fotografii tak, že bude skenovat objekt, kolem kterého uživatel půjde. Nabídne také 3D grafiku v oblíbeném softwaru PowerPoint a představí novou aplikaci Paint 3D, díky které budou moci uživatelé upravovat fotografie a kresby ve třech rozměrech.

Podle viceprezidenta Microsoftu pro Windows a přístroje Terry Myersona bude aktualizace určena i pro hráče, kteří se stále více zajímají o rozšířenou a virtuální realitu. „Vytváříme Windows pro každého z nás a (umožňujeme) lidem zažít výpočetní techniku novými způsoby,“ doplnil ho generální ředitel Satya Nadella.

Spoustu nových funkcí systém Windows 10 dostal už letos v srpnu. V tento měsíc totiž Microsoft vydal tzv. „Anniversary Update“ (Výroční aktualizace). Velký důraz vývojáři kladli na stroje s dotykovými displeji a na podporu tzv. stylusů. Další novinkou bylo rozšíření schopností virtuální asistentky Cortany, která funguje i při uzamčeném zařízení.

Dále se uživatelé také dočkali podpory biometrického zabezpečení v aplikacích včetně browseru edge prostřednictvím Windows Hello. Změny se dotkly také nabídky Start, Akčního centra, Dlaždic a synchronizace s mobilními telefony.

w10w10

Zdroj: CTK TechCrunch

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře