Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyWestern Digital bourá hranice a přináší microSD kartu s nejvyšší kapacitou na...

Western Digital bourá hranice a přináší microSD kartu s nejvyšší kapacitou na světě

Na veletrhu IFA byla společností Western Digital představena paměťová microSD karta s nejvyšší dostupnou kapacitou. Na model SanDisk Ultra microSDXC UHS-I je možné uložit až 400 gigabajtů dat.

Rekordní kapacita byla podle WD dosažena zlepšením proprietární paměťové technologie, designem a výrobními procesy, které umožňují vyšší hustotu dat.

Western Digital uvádí, že karta je ideální pro použití ve smartphonech a tabletech se systémem Android a je možné na ni uchovat až 40 hodin videa v rozlišení Full HD.

SanDisk Ultra navíc také poskytuje prémiový výkon a nabízí přenosovou rychlost až 100 MB/s. Při takové přenosové rychlosti mohou uživatelé očekávat, že přesunou například 1 200 fotografií za minutu. Navíc novinka splňuje specifikace platformy A1 App Performance, což urychluje nahrávání aplikací.

Cena a dostupnost

Na paměťovou kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-I výrobce poskytne desetiletá záruku a má v plánu ji prodávat za cenu 249 eur (v přepočtu 6 500 Kč).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře