WD My Book Duo: výkonný externí disk s kapacitou 20 TB


WD My Book Duo: výkonný externí disk s kapacitou 20 TB

Společnost WD představila světu svůj nejnovější externí pevný disk. My Book Duo nabízí jednak vysoký výkon a pak také kapacitu 20 TB. Těšit se můžeme na rychlosti až 360 MB/s při sekvenčním čtení.

My Book Duo může sloužit jako domácí úložiště nebo jako úložiště pro malé firmy. Stejně jako předchůdci je vybaven disky WD Red, které jsou optimalizované pro nastavení RAID, přičemž výrobce u nich zmiňuje, že jsou ideální pro využití u dvoudiskového pole s automatickou správou diskových operací, která pomáhá vylepšit integritu dat v náročném cyklu zápis/čtení.

Použité disky jsou naformátované na NTFS, takže jsou určené pro Windows. Pokud budete chtít tento disk připojit k Macu, musíte nejprve provést formátování na kompatibilní formát.

Externí disk je dodáván s portem USB Type-C a kompletní kabeláží, která zajišťuje ihned po rozbalení produktu zpětnou univerzální kompatibilitu s rozhraním USB 3.1 Gen 1/3.0/2.0. My Book Duo má také dva doplňkové porty USB Type-A, které slouží pro připojení dalších periferií, jako jsou drony, akční kamery, čtečky karet, klávesnice, myši, další externí disky nebo mobilní telefony pro synchronizaci dat a dobíjení.

WD My Book Duo je k dostání je v kapacitách 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB a 4 TB. U všech modelů jsou data chráněna 256bitovým hardwarovým šifrováním AES a heslem. Ochranu obsahu zajišťuje také dodávaný software WD Security.

Doporučená koncová cena disku s kapacitou 20 TB je stanovena na 739 eur, v přepočtu 19 300 Kč.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.