Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyWargaming představil unikátní World of Tanks letadlo. Přistávat bude i v Praze

Wargaming představil unikátní World of Tanks letadlo. Přistávat bude i v Praze

Wargaming a běloruský národní dopravce Belavia představují svůj nejnovější projekt, letadlo v barvách populární hry World of Tanks. Embraer 195 bude létat do většiny evropských metropolí a setkávat se s ním budou i cestující v Praze.

Asi nejvíc ocení let tímto strojem fanoušci World of Tank. Letoun totiž není namalován jen venku, ale herní styl nabízí i uvnitř. Cestující tak spojení s populární hrou najdou nejen na sedadlech, odkládacích pultech, ale také u proškoleného personálu, jehož uniformy budou tankovou hru velmi připomínat.

Embraer 195 následuje tradice nejen hry, ale země svého původu. Na světě existují čtyři letouny pomalované výrazně černou barvou. Dva létají v barvách Belavie s logy Wargamingu. Silueta Embraeru 195 tak představuje barvy World of Tanks, současně však přichází i se symbolem Běloruska – bizonem.

 

 

Tankolet v číslech

92 litrů smaltu
115 litrů laku
62 litrů základní barvy
18 malířů pracovalo na přebarvení letounu
1800 hodin práce
150 metrů koberců

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře