Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyVyzkoušejte umělou inteligenci Cortanu pro Android!

Vyzkoušejte umělou inteligenci Cortanu pro Android!

I přesto, že virtuální asistentka Cortana stále není oficiálně ke stažení v obchodě Google Play, můžete si ji vyzkoušet. Na internet totiž před několika hodinami unikl instalační APK soubor! Upozornil na to server Pocketnow.

Už dříve Microsoft oznámil, že Cortanu, známou z platforem Windows Phone a Windows 10, nabídne také na mobilních zařízeních od Googlu a Applu. Oficiálně hlasovou asistentku, inspirovanou umělou inteligencí z videoherní série Halo, ale pro konkurenční telefony stále nevydal.

Dostupný je v tuto chvíli pouze APK soubor, který vynesl na web některý z testerů. A co Cortana všechno zvládne? Například umí nařídit budík, zjistí předpověď počasí a lze ji využít i pro napsání SMS/E-mailu nebo vyhledání nejbližší restaurace. Kromě toho vám samozřejmě zodpoví i spousty zvídavých dotazů.

Na rozdíl od verze pro Windows Phone ale není Cortanu pro Android možné vyvolat pronesením fráze „Hey Cortana“ a stejně tak asistentka, protože není součástí operačního systému, neumí otevírat aplikaci či spouštět hry. S tím se však dopředu počítalo.

Virtuální asistentku Cortanu pro Android můžete stahovat odsud, ale nezapomeňte, že pro svůj běh vyžaduje přihlášení k účtu Microsoftu a hlavně – neumí česky!

Screenshot_2015-07-18-08-50-44 Screenshot_2015-07-18-08-50-50 Screenshot_2015-07-18-08-52-59

Zdroj: PocketNow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře