Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyVyzkoušejte si virtuální realitu Oculus Rift na vlastní kůži v showroomu Alza.cz

Vyzkoušejte si virtuální realitu Oculus Rift na vlastní kůži v showroomu Alza.cz

Alza.cz představí na českém trhu zatím nedostupný technologický hit – headset pro virtuální realitu – brýle Oculus Rift. Od pátku 7. listopadu 13:00 hodin do neděle 9. listopadu 2014 se budou moci návštěvníci pražského showroomu Alza.cz seznámit nejen s funkcemi Oculus Rift, ale na vlastní oči si je vyzkoušet.

Oculus Rift patří do kategorie nositelných technologií, tzv. wearables, které zažívají boom. Většina výrobců spotřební elektroniky své první produkty již představila a vyvíjí nové, vylepšené verze nebo se k tomu v brzké době chystá.

Wearables jsou produkty, které uživatel nosí přímo na těle a je jejich prostřednictvím propojen s digitálním světem. K nejdostupnějším wearables současnosti patří chytré hodinky a náramky. Vývoj však postupuje velmi rychle a zdá se, že fantazii se meze nekladou – v budoucnosti budeme používat nejen chytré brýle, ale pravděpodobně i oblečení, obuv, zubní kartáčky, ochranné helmy či obojky pro domácí mazlíčky opatřené čipy a diodami, které vytvoří z obyčejné věci digitální zařízení.

„Již nyní má Alza.cz v nabídce více než 105 produktů z kategorie Wearables a plánuje rozšiřování nabídky tak, jak budou jednotlivé produkty uváděny do prodeje. Nejpočetněji jsou zastoupeny chytré hodinky, fitness náramky a zařízení pro monitoring zdravotního stavu.

Zákazníci si oblíbili zejména chytré hodinky Samsung Gear 2 Neo či sporttester Fitbit Flex. Poptávka vzrůstá také po zařízení monitorující fyzickou aktivitu, Misfit Shine, kompatibilní s iPhone,“ říká Denisa Dlabová, tisková mluvčí Alza.cz.

Výrobcem Oculus Rift je společnost Oculus VR se sídlem v Kalifornii, kterou založil Palmer Luckey. Vývoj projektu Oculus Rift podporují nejvýznamnější firmy z oblasti video her jako například Valve, Epic Games nebo Unity.

Oculus Rift Development Version Oculus Rift

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře