Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVysouzených 929 milionů dolarů Applu nestačí. Chce po Samsungu víc peněz

Vysouzených 929 milionů dolarů Applu nestačí. Chce po Samsungu víc peněz

Mezi technologickými obry se schyluje k další bitvě. Podle informací serveru Foss Patents se Apple nyní obrátil na soud s požadavkem, aby mu Samsung platil 40 dolarů za každý prodaný smartphone nebo tablet, protože zneužívá jeho patenty.

Konkrétně se v novém sporu jedná o patenty, které se týkají používání telefonní aplikace, vyhledávání, synchronizace dat, gesta k odemknutí obrazovky a automatického dokončování textu.

Podle odborníka na patentovou problematiku, Floriana Muellera, jsou požadavky amerického výrobce přehnané (spekuluje se, že HTC mu platí za každé zařízení 6 až 8 dolarů) a bude proto mít složité, aby je u soudu obhájil.

Apple svému korejskému sokovi navrhl, aby svá zařízení o oněch 40 dolarů zdražil. Ten to odmítl s tím, že by to výrazně poškodilo konkurenceschopnost jeho přístrojů střední a nižší cenové kategorie. Měl samozřejmě pravdu.

Obě firmy se tak 31. března sejdou u soudu.

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Apple je hroznej, pritom sam ma maslo na hlave. Ale prachy jsou prachy. Btw jinak pekna newska.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře