Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyVysouvací BlackBerry Priv s Androidem bude stát balík!

Vysouvací BlackBerry Priv s Androidem bude stát balík!

Kdysi nesmírně populární značka BlackBerry spustila předprodej telefonu Priv. Jeho specialitou je po stranách zaoblený displej a použitý systém Android. Velkým lákadlem je také zespod výsuvná QWERTY klávesnice. Výbava přístroje je příkladná a proto není žádným překvapením, že si za něj výrobce nechá pořádně zaplatit.

BlackBerry spustilo předprodej modelu Priv, jehož název je odvozen od anglického slova privacy, tedy v překladu soukromí, zatím jen na třech trzích.

Telefon je dostupný konkrétně v USA, Kanadě a Velké Británii. Výrobce zatím nezveřejnil cenu v zemích Evropské Unie, kde se platí eurem, nápovědou nám ale může být britská cena. Ta se vyšplhala na 559 liber s DPH, což je v přepočtu zhruba 780 eur a tedy 21 100 Kč. Potvrdily se tak spekulace, které varovaly, že nové BlackBerry levné rozhodně nebude.

Priv je špičkový smartphone, který má výbavu srovnatelnou s těmi nejlepšími telefony. 5,4palcový Quad HD (QHD) displej je po stranách zaoblený strejně jako u Galaxy S6 edge/edge+ od Samsungu. Dostatečný výkon poskytuje Snapdragon 808 se šestijádrovým 1,8GHz procesorem, 3 GB operační paměti a grafickou kartou Adreno 418. Novinka je dále vybavena 16Mpx fotoaparátem se stabilizací obrazu a optikou z dílen německé značky Schneider-Kreuznach. Čelní fotomodul je pětimagapixelový.

Jako jeden z mála smartphonů s Androidem dostal Priv do vínku také hardwarovou QWERTY klávesnici. Ta je výsuvná ze spodní části zařízení. Právě klávesnice může být jedním z trumfů nového modelu. Veškeré naděje na úspěch ale může zhatit přestřelená cena.

tiff-ad-landscape-v1-backup

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Cena je absolutně příšerně přemrštěná… Nechápu, proč udělají bombovní produkt a uzemní ho cenou a to nejenom v tomhle případě…

    • Koukni se na IPhone… Stále to samé a za hrozně velkou a přemrštěnou cenu. Technologie je v tom 2 roky stará a cena tomu neodpovídá ani náhodou. BB v tom má technologii momentálně jednu z nejlepších a cena tomu odpovídá.

      Kdo chce špičkový telefon, tak si tuto cenu zaplatí. Za kvalitu se platí a já si myslím, že tohle je ještě přijatelná cena, pokud porovnáme ceny nových telefonů a jejich HW.

    • Nemá konkurenci, snad jen s výjimkou Blackberry 9800/9810 Torch které jsou ale s RIM OS. Pokud chcete Android, nemáte moc na výběr.

  2. Kopú si hrob. Čoraz rýchlejšie a s veľkou vervou, pravdepodobne sa im to aj podarí, čo je škoda, mal som BB rád 🙁 Vyrobili priemerný telefón s priemerným OS, ktorý sa na ten ich pôvodný z pohľadu bezpečnosti a funkčnosti nechytá a z neznámych dôvodov mu stanovili zabijackú cenu. Keď BB, tak jedine bez Androida.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře