Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyVýsledky studie prozrazují, že muži, kteří sdílejí příliš mnoho selfie, jsou narcističtí...

Výsledky studie prozrazují, že muži, kteří sdílejí příliš mnoho selfie, jsou narcističtí psychopati

Ohio State University zveřejnila výsledky studie, které prozrazují, že muži sdílející on-line příliš mnoho svých vlastních fotografií (selfie) jsou narcističtí a psychopatičtí. 

Studie se účastnilo celkem 800 mužů ve věku 18 až 40 let. Muži on-line vyplňovali podrobné testy, hodnotící jejich sebe-objektivizaci a antisociální chování. Ženy do studie nebyly zahrnuty.

Muži byli dotazováni, jak často sdílejí své selfie fotografie a zdali je před sdílením nějakým způsobem upravují (filtry, počítačové editační programy). V tomto konkrétním případě pak bylo zjištěno, že pokud jsou sdílené selfie upravované, jejich majitelé si sami sebe váží hlavně na základě vzhledu  a mají tak větší sklony k poruchám příjmu potravy a k depresím.

Sdílení selfie narcistickými muži je přitom začarovaným kruhem. Čím více selfie nasdílejí a čím lepší hodnocení svého okolí se dočkají, tím vyšší o sobě mají mínění a tím více selfie musejí do budoucna nasdílet. Každá špatná zpětná vazba je přitom srazí k zemi mnohem více. Pokud se tedy ve vašem okolí nachází nějaký takový muž, dost možná je jenom nemocný.

Samozřejmě studie neprokázala, že všichni muži, kteří sdílejí nadmíru selfie jsou zločinci, co patří za mříže. Pouze poukázala na skutečnost, že tito muži mají sklony k anti-sociálnímu chování. Co na to říkáte? Překvapují vás výsledky studie?

selfie-muzi

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře