Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVýkon procesoru nVidia Tegra 4 otestován: Zesměšnění konkurence a stanovení nových rekordů!

Výkon procesoru nVidia Tegra 4 otestován: Zesměšnění konkurence a stanovení nových rekordů!

O nové čipové sadě nVidie se toho od skončení veletrhu CES 2013 hodně namluvilo a ještě více napsalo. Každého zajímalo, jak si nové čtyřjádro s brutální grafikou GeForce se 72 výpočetními jádry povede v porovnání s konkurencí. Dnes už známe odpověď ? je to opravdový trhač asfaltu!

Kalifornský výrobce prezentoval výkon své čipové sady v několika syntetických testech na veletrhu MWC v Barceloně. Tegra 4 je skutečná bestie a konkurenční řešení připomínají v porovnání s ní spíše malá roztomilá štěňátka.

Výsledek v benchmarku AnTuTu asi mnohé překvapil: výsledné skóre 36 486 bodů je totiž doslova z říše snů. Nejvážnější konkurent ? Snapdragon S600, si sáhl pouze na 22 678 bodů. Exynos použitý v Galaxy S III se pochlubil dokonce jen výsledkem 6673 bodů.

Co se týče dalších testů, tak v GLBenchmarku 2.0 (test offscreen Egypt 1080p) dokázala Tegra 4 běžet na 57 snímcích za sekundu a Quadrantu 2.0 vykázala výsledek přesahující 16 000 bodů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Pro mne je zajímavé, proč ho výrobci nechtějí, když je tak dobré. No uvidíme až při srovnání se Snapdragon 600 a hlavně 800 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře