Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeVýběr několika skvělých her od Chillinga #1

Výběr několika skvělých her od Chillinga #1

Mezi nejznámější studia, zabývající se vývojem her pro mobilní platformy, zcela jistě můžeme zařadit Chillingo Ltd. Chlapci z Chillinga mají za sebou mnoho desítek vydaných titulů a studio tak můžeme právem zařadit mezi nejplodnější na trhu. Každá jejich nová hra se těší velké oblibě. Namátkově můžu zmínit Cut The Rope, Draw Race a Minigore.

Dalo by se říci, že to jsou hry, kterými se studio proslavilo. Mnoho dalších her si můžete vyhledat v App Storu nebo na Google Play. I přesto, že jejich hry mají miliony stažení, studio neusíná na vavřínech a stále vydává nové a lepší hry.

Ty se stále drží v žebříčcích na předních pozicích. V novém roce 2013 Chillingo Ltd. opět vydalo několik her, které okupují přední pozice v digitálních obchodech. V první části recenze se podíváme, které čtyři hry si můžeme zahrát v novém roce.

Catch The Ark  7/10

Catch The Ark, je jednoduchá, ale za to velmi zábavná hra. Po spuštění hry, které hned přejde v úvod, zjistíme, že na tropický ostrov se blíží velká povodeň. Naše hrdinské trio, které se zkládá z Titana, Boona a Zuzua, povodeň zaregistruje a rychle spěchá k arše, kterou se na ostrov dopravili. Bohužel kapitán lodi taky uvidí povoděn a místo, aby na zvířátka počkal, se začne okamžitě připravovat k odjezdu. Naštěstí jím z lodi aspoň uvolní vor, na kterém se můžou dopravit k lodi. Hned po úvodním intru se můžeme pustit do hraní. Úzký vor, na kterém se tísní tři hrdinové se ovládá velmi snadno. Jsou zde šipky pouze doleva a doprava. Během naši cesty k lodi se musíme vyhýbat zákeřným nástrahám. Jsou to kameny, aligátoři nebo chobotnice. A hrajeme zde na body. Čím déle vydržíme ve hře, tím máme více mincí, které sbíráme během závodu a můžeme si koupit vylepšení abychom archu konečně dohonili. Během cesty sbíráme i bonusy, kde se náš vor může přeměnit na vrtulník nebo na aligátora, který pojídá všechno, co mu přijde do cesty. Hra sází na hezky zpracovanou dětskou grafiku, takže je radost na ni pohledět. Během hraní posloucháme zvuky přírody, ale také úpěnlivé výkřiky vystrašených zvířátek.

Hra je zatím k dispozici pouze na iOS.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/catchtheark/“/]

Endless Road  8/10

Endless Road nebo-li v překladu Nekonečná cesta patří principem mezi podobné hry jako Catch The Ark popsaný výše. Ovládáme auto, které projíždí nekonečným světem. Svět se vepředu tvoří a vzadu se zase ničí. Naším úkolem je ujet, co nejdelší vzdálenost. Toho dosáhneme, pokud budeme dodržovat pár jednoduchých pravidel. Zaprvé, naše auto musí přesahovat rychlost 80 mil, jinak nám ničící se svět začne šlapat na paty. Auto totiž díky odporu vozovky zpomaluje a musíme mu dodávat energii. Tu dodáváme pomocí červených šipek, na které najíždíme. Nebo bychom se spíše měli snažit najet. Mnohokrát se stane, že najedeme na šedou šipku a to naše auto zase zpomalí. Jak naše auto jede rychle vidíme neustále na tachometru, a taky to poznáme podle barvy. Pokud začne ztrácet červenou barvu a promění se ve žlutou měli bychom začít doufat, že se brzy objeví červené šipky.

Za druhé si musíme dávat velký pozor, abychom nespadli do nějaký díry a nenaráželi do projíždějících aut. Pokud se budeme držet těchto dvou jednoduchým pravidel, tak můžeme dosáhnout závratného skóre. Zní to jednoduše, ale tak jednoduché to zase nebude. Do cesty se nám může připlést ledacos, například policejní auto, nebo najedeme do špatného pruhu a narazíme do zdi. Autoři nezapomněli ani na nějaké bonusy pro větší adrenalin. Ve hře se vyskytuje nitro, bomba, maxi skok a zpomalení času. Je jasné, co tyto bonusy umí. Na závěr musím říct, že hra je velmi nevyzpytatelná, generovaný svět je pokaždé jiný, takže vůbec nenudí. A to je dobře.

iOS | Android brzy

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/endlessroad/“/]

Rock Runners 8/10

Rock Runners je velmi jednoduchá hra, která se řadí mezi tzv. one-touch hry nebo-li jedno-dotykové gamesy. Ovládání jedním prstem už být jednodušší ani nemůže. Rock Runner sám utíká, takže na nás zůstávají jen výskoky, kterými buď přeskočíme toxický odpad nebo se přichytíme ke stropu a zhoupneme se přes překážku. To vše jedním kliknutím kamkoliv na obrazovku.

Ze začátku jsem byl ke hře velmi skeptický. Hra vypadala, jako nudná záležitost. Klasický příběh, kde hrajeme za těžaře neboli Rock Runnera, který má za úkol vytěžit, co nejvíce drahokamů, najít všechny klíče a taky získat diamanty. Proto je vysílán na různé planety plnit svůj úkol. Čekal jsem, že hru si projdu a občas kliknu prstem tam, kde mi to hra přikáže. Ale to jsem se zmýlil. Hra mě mile překvapila. Jednotlivá kola nejsou vůbec stejná. V každém kole můžeme například plnit různé úkoly, za které získáme body a kupujeme si vylepšení pro lepší výsledky. Na Rock Runnera stále číhají nějaké nástrahy, ať je to třeba padající stalaktit nebo nestabilní most, pod kterým je toxický odpad. Dále hra není přímo rozdělená na navazující levely, ale zůstává na nás, kterou část planety si odemkneme dříve. Musíme se celkem snažit, abychom se bez úhony dostávali přes jednotlivé překážky. Díky tomu získáme takzvaný ?Boost?, který našemu Rock Runnerovi přidá na síle a my pak snadnějí překonáme obtížnější části planety.

Závěrem musím říct, že tahle hra je pro mě příjemným překvapením a právem byla v polovině února tohoto roku zvolenou Hrou týdne.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/rockrunners/“/]

Flick Champions WInter Sports  9/10

Zima stále obývá naše kraje, proto jsem musel vybrat i zástupce zimních sportů a FC Winter Games je ta pravá hra na zimu. Čeká nás soutěžení v klasickém slalomu, rychlobruslení a ve skocích na lyžích. Ale Chillingo jde ještě dál. Je zde k dispozici i lední hokej, curling a ještě jedna disciplína, na kterou se zapomíná a která mnohé překvapí. Je to sněhová koulovačka. Ta k zimě nepochybně patří, ikdyž to není zrovna olympijský sport. Všechny disciplíny se ovládají pomocí tahů nebo pomocí klikání pro ovládání směru. Kromě jednotlivých disciplín, je zde k dispozici turnaj, který je od nejlehčí obtížnosti po tu absolutně nejtěžší. Dále jsou k dispozici různé poháry pro každou disciplínu. Jako bonus se zde vyskytuje i Denní výzva, která nám určí tři úkoly. Pokud je během dne splníme získáme slíbenou odměnu. Ve hře se vyskytuje i celková statistika hry, všech hráčů na světě. Ta nám ukazuje, kolikátá je naše země v celkovém počtu získaných zlatých medailí ve hře. Je to velmi zajímavé zpestření. A je vidět, který národ hry hraje asi nejvíce. Čeští hráči jsou momentálně na 27. místě s 298 výhrami. Pro srovnání Čína má asi 16196 získaných zlatých medailí.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/flickcampions/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře