Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeVýběr několika skvělých her od Chillinga #2

Výběr několika skvělých her od Chillinga #2

Vývojáři z Chillingo Ltd se opět činili a vydali několik nových her, které stojí za zmínku. V dnešním článku se podíváme, jaké to je zahrát si na Boha.

Dále se spolu se Snoopym podíváme na horskou dráhu a v poslední připravené hře se budeme snažit zachránit naši přítelkyni ze spárů zla. Bohužel všechny hry jsou nyní k dispozici pouze na iOS, Android uživatelé budou muset chvíli počkat.

Fury of the Gods 7/10

Jistě jste někdy snili, jaké by to bylo, kdyby jste měli moc a sílu samotného Boha. Ve Fury of the Gods si to můžete vyzkoušet. A hned na úvod si zahrajete za samotného Dia, který se snaží ochránit svůj chrám před útoky násilných Římanů. Po spuštění hry je vše vysvětleno v krátkém úvodu, který je tvořen hezkými komiksovými animacemi.

Menu hry je tvořeno podstavcem se třemi řeckými bohy, za které si budeme moct postupem času zahrát a to hned, jakmile splníme mise, které jsou umístěny dole v podstavci. Jak již bylo zmíněno na začátku, jako první si tedy zahrajeme za Dia.

Naše počáteční mise je provázena tutoriálem, kde se naučíme ovládat hru. Záhy zjistíte, že je potřeba mít velmi hbité prsty, protože Fury of the Gods je ten typ hry, kde se vaše konečky prstů stávají zbraněmi. Hra nabízí pohled na chrám, který je na vrcholu hory a vedou k němu různé cestičky. Ty využívají Římané, aby se k němu dostali.

A jak to už v defensive hrách bývá, my jim v tom musíme zabránit. Stačí několikrát poklepat na římského vojáka, na kterého se poté sesype kamení a ten nám už nebude dělat problémy. Bohužel římské vojsko je neúnavné a posílá stále lepší a odolnější vojáky, kteří se snaží za každou cenu dostat ke chrámu a zničit ho.

Naštěstí i naše možnosti obrany se zlepšují, takže kromě silných zásahů bleskem a meteory, můžeme používat lávu, tsunami nebo zemětřesení. Jak postupujeme, hra se stává stále zábavnější, protože máme k dispozici více prostředků ke zničení protivníka. Možná by bylo lepší, kdyby Římané neútočili ve vlnách, protože tak předem víme, že se musíme připravit na další boj. Za každé úspěšné kolo získáme kromě zlaťáků i nějaký bonus, který můžeme použít v dalších levelech. A kdyby zlaťáky došly, tak si je můžeme dokoupit pomocí mikrotransakcí.

Ceny začínají na ?0,89 za 2000 zlaťáků. Samotným závěrem musím říct, že Fury of the Gods je povedená odreagovačka. Sice nebudeme před lidmi vypadat nejlépe, když před nimi budeme zuřivě bušit do displeje, ale možnost zahrát si na boha se jen tak neodmítá.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/fury of the gods/“/]

Snoopy Coaster 7/10

V této hře se podíváme na horskou dráhu, jak jsem již zmínil v úvodu článku. Na začátku vláčku, který budeme ovládat, sedí malý bílý pejsek Snoopy, který nás bude provázet celou hrou. Po spuštění hry následuje krátký jednoduchý tutoriál, který nám vysvětlí, jak vláček na horské dráze ovládat. Je to jednoduché. Dotykem vláček vyskočí, pohybem dolů se dostane o kolej níže a kruhovým pohybem můžeme provést ?360 turn road?, který důvěrně známe z Trackmanie. Cílem hry je ujet, co nejdelší vzdálenost.

Horská dráha se vytváří zcela náhodně, takže hra určitě jen tak neomrzí. Na rozdíl od mnoha jiných podobných her, Snoopy Coaster není rozdělený na jednotlivé levely. Během jízdy plníme různé úkoly, které nám poté zvyšují Multiplier a my získáme za stejně ujetou vzdálenost více bodů. Kromě nejvyššího skóre sbíráme i mince, papírové létající draky, nafukovací balónky apod. Jsou zde k dispozici i bonusy, které nám zpříjemní jízdu. Jedná se například o různé boostery, které se dělí na Super, Mega a Ultra. Tyto boostery se liší vzdáleností, kterou pojede vláček velkou rychlostí.

Dále jistě přijde vhod možnost dalšího života. Ten se hodí, když nám například nevyjde skok podle našich představ. Tyhle záchranné životy jsou opravdu velmi užitečné, protože se nemusíme hned vztekat, jako například u Temple Runu. Dokonce je zde možnost si je i přikoupit v mikrotransakcích, takže můžeme jet opravdu dlouho. Ceny začínají na ?0,89. Samozřejmostí je připojení na Facebook, kde vidíme výsledky našich přátel.

Jako jedna z mála her, obsahuje Snoopy Coaster nenucenou reklamu na další hry vydané Chillingem. Ty jsou ve formě bublin od bublifuku. Tyto bubliny vůbec nepřekáží a spíše na ně budeme chtít ze zvědavosti kliknout, abychom zjistili, co jsou zač. Samotným závěrem musím říct, že i přes velké množství her podobného typu, dokázali autoři přijít s něčím novým, zábavným a neokopírovali pouze stokrát použitou předlohu.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Snoopy Coaster/“/]

Rolling Hero 8/10

Rolling Hero je rádoby prostá hra, která začíná zjištěním, že přítelkyni našeho rotujícího žlutého hrdiny pronásleduje zlý, ostnatý, červený a možná i zhrzený milenec. Náš hrdina je připraven projít celý svět, aby svoji přítelkyni získal zpátky. Tohle je vyobrazeno v krátkém úvodu, který navazuje přímo na jednoduchý tutoriál. V něm je představeno intuitivní a snadné dvouprstové ovládání. Před sebou vidíme krajinu, ve které se nachází náš rotující hrdina. Tu pomocí dotyku na levé nebo pravé straně obrazovky natáčíme tak, abychom se dokouleli pro klíč, který odemkne teleport. Tím se dostaneme do dalšího kola. Hra je rozdělena do mnoha lokací.

Začíná se v lesní části, která je jako první samozřejmě nejjednodušší. V ní si osaháme základy hry a snažíme se dostat v limitu do teleportu. Ano na každé kolo máme pouze omezený čas. Takže musíme přemýšlet rychle. Každá výše popsaná lokace obsahuje 12 levelů, kterýma se postupně prokousáváme. Levely jsou velmi kreativní a úspěšně zapojují naše logické myšlení, takže pokud ho používáme, hra nás určitě jen tak neomrzí. Ikdyž je koncept hry poměrně jednoduchý, autoři ho dotáhli do úspěšného konce. Grafická stránka hry je velmi pěkná.

Ocení ji zejména děti, pro které je podle mě hra především určena, ovšem to neznamená, že se v ní nenajdou i starší generace. Hrou nás provází pouze jedna písnička, kterou se zvyšující se intenzitou hraní, budeme znát nazpaměť a možná si ji budete broukat i při chůzi někde venku. Je škoda, že hra při potvrzování nebo procházení menu, vydává zvuky, jako kdybychom nastavovali starou mikrovlnou troubu. Ale asi to byl záměr.

Opět se ve hře setkáváme s nenásilnou reklamou na další hry. Ta je také ve formě bublin. Hra obsahuje i mikrotransakce nebo spíše jednu mikrotransakci. A to možnost koupit si odemknutí všech levelů za ?0,89, ovšem hra poté ztrácí tak trochu smysl.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/rolling hero/“/]

 

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře