Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeVýběr: Nejzajímavější ikonky pro váš telefon s Androidem

Výběr: Nejzajímavější ikonky pro váš telefon s Androidem

Ikonky jsou po launcherech a widgetech další zajímavou možností, jak si přizpůsobit vzhled svého telefonu. Stylové ikonky jsou samozřejmě často obsáhlé už v samotných launcherech, stejně dobře si je však můžete stáhnout a nainstalovat sami. Většina balíků ikonek vás dokonce bude odkazovat na launchery, s jejichž pomocí ikonky budete moci spustit.

Ikonky jsou stejně jako launchery a widgety věcí vkusu. Psát tedy článek o „nejlepších“, či „nejkrásnějších“ ikonkách nemá vůbec žádný smysl. Každý zde doporučený balíček ikonek doporučujeme shlédnout a nejlépe vyzkoušet přímo ve svém telefonu.

V našem článku jsme se opět zaměřili na balíky ikon, které jsou k dispozici zdarma. Najdete v něm ale i dva placené zástupce – jedná se o redakční oblíbence.

Balíky ikon jsou dostupné výhradně pro Android. Na platformě Windows Phone a iOS nic takového (ze zřejmých důvodů) nenajdete. Výjimkou jsou balíky ikon, které do svého telefonu či tabletu s iOS a WP stáhnete z neznámých zdrojů a v případě iOS pak i různé editační programy jako je Icon Maker či Icon Creator Tool (boxík s příslušným odkazem následuje).

[appbox appstore 395127141]

[appbox appstore 825996698]

A nyní se pojďme podívat na samotný předmět tohoto článku a to na nejzajímavější ikonky pro váš telefon s Androidem. Začněme těmi placenými, je jich podstatně méně.

Cryten

Tisíce zajímavých ikonek a pravidelné týdenní updaty, které tuto početnou skupinu rozšiřují o stovky dalších kusů. Čistý design, pastelové barvy a především obrovský smysl pro detail jsou přednosti, kvůli kterým si nás ikonky Cryten obmotali kolem prstu.

cryten-icon

[appbox googleplay com.vertumus.cryten]

Axiom

Velmi povedený balíček pečlivě vystínovaných ikonek, které prozáří váš chytrý telefon, aniž by mu ubraly na eleganci. Balíček obsahuje více jak 160 ikonek a další si můžete vyžádat skrze rychlý formulář. Doporučujeme!

axiom

 

[appbox googleplay com.sector.zero.axiom]

Nox

Balíček do detailu vypilovaných ikon, které vypadají jako trojrozměrné modely – všechny ikonky jsou pěkně vystínované, všechny stíny pak pěkně sladěné. Tohle se opravdu povedlo.

nox

[appbox googleplay kov.theme.nox]

Axis

Balík úchvatných ikonek v lehce opotřebovaném grafickém stylu, nebo chcete-li retro vzezření. Většina ikonek navíc působí trojrozměrně, takže z tohoto setu až oči přecházejí. Vlastně nás ani nenapadá, co od ikonek chtít víc.

axis

[appbox googleplay stealthychief.theme.axis]

Velur

Velur je balíček placených ikon, který cílí spíše na milovníky minimalismu. Ikony jsou díky němu lehce zapamatovatelné, přehledné a uživatelské prostředí se tím stává intuitivnějším.

velur

[appbox googleplay com.vertumus.velur]

Adam

Adam je balíčkem ikon, díky němuž svůj telefon proměníte v retro stylu. Součástí balíku ikon jsou i wallpapery a celková stylizace ostatních prvků launcheru.

adam

[appbox googleplay com.kittyplay.ex.iconpack.adamxxx]

Outer Space Icon

Pro změnu trošku veselejší, ba možná až ztřeštěný balíček ikon, který se inspiroval především ve vesmíru. Problémem těchto ikon je, že jsou si občas dost podobné a uživatelské rozhraní tudíž nepřehledné.

outer-space

[appbox googleplay com.kittyplay.ex.iconpack.outerspace]

Yoma

Balíček ikonek Yoma se prezentuje ikonkou s postavičkou drsného plaménku, což je pro něj opravdu charakteristické. Ikonky Yoma jsou úsměvné, ale přitom trefné. Navíc jsou každá vysoce originální a tím se plocha vašeho telefonu stává přehlednou. Co víc si přát?

yoma

[appbox googleplay giannisgx89.yoma.icons]

Min

Ikony Min jsou minimalistické a každá si udržují jiný tvar, čímž jsou pro mnoho lidí přehlednější a mnohdy také zajímavější. Balíček obsahuje více než 380 různých ikon, plus je zde možnost vyzvat autory k doplnění chybějících kousků.

min-ikony

[appbox googleplay com.ryanmkelly.me.min]

Glasklart

Také balíček ikon Glasklart se pustil do vod minimalistického designu průhledného provedení. Oproti ikonám Holler! se pak odlišuje tvarem ikon – namísto kulatých nabízí čtvercové. Zdali vám to bude vyhovovat více, musíte posoudit sami. My tyhle ikonky milujeme.

glasklart

[appbox googleplay com.go.launcherex.theme.kxnt.glasklart]

Gel

Soubor ikon Gel vsází na kulatý tvar a všeříkající, ale přitom nepřeplácané tvary a obrázky. Balíček obsahuje už téměř 1000 různých ikon a o chybějící ikony můžete u autorů zažádat. Součástí balení je pak několika zajímavých wallpaperů, který výrazný grafický styl ikonek podtrhují.

gel-icon-pack

[appbox googleplay com.Fraom.Gel]

Voxel

Voxel je balíček ikonek v elegantním grafickém stylu. Ikonky v něm obsažené nejsou zbytečně přeplácané a působí trojrozměrným dojmem. To pak doplňuje paleta specifických barev, které jsou vesměs umírněné, spíše nenápadné, nežli řvavé.

voxel

[appbox googleplay com.benx9.palmtree]

Belle UI Icon Pack

Jeden z nejrozšířenějších ikonkových souborů se specifickým tvarem ikon. Laděn je přitom spíše do tradičního, nenásilného grafického stylu. Tyto ikonky se proto budou skvěle hodin k téměř všem launcherům a potažmo i wallpaperům.

belle-ui-icon

[appbox googleplay com.daeva112.iconpack.belleui]

Numix Circle

Jak už sám název aplikace napovídá, balíček obsahuje ikonky kulatého tvaru. Ikonky jsou opět minimalistické, čisté a barevně nevýrazné, takže se skvěle hodí do všech launcherů a na všechna pozadí.

numix-circle

[appbox googleplay com.numix.icons_circle]

Peek Icon Pack

Ikony Peek jsou dobře vyvážené ikonky, které byly osekány prakticky až na dřeň. Přitom stále vypadají neskutečně přitažlivě. Posuďte sami.

peek-icon-pack

[appbox googleplay jack.peek.iconpack]

Moonshine

Náš horký favorit mezi ikonkami zdarma. Více jak 500 ikonek ve vysokém rozlišení, což znamená skvělý vzhled i na tabletech s velkou uhlopříčkou, několik wallpaperů a plocha ve stylu Material Designu.

moonshine

[appbox googleplay nexbit.icons.moonshine]

Long Shadow

Balíček ikonek graficky se hodně přibližujících stylu ikonek Nox s tím rozdílem, že tato sada je zcela zdarma.

long-shadow-icon

[appbox googleplay com.srbodroid.longshadow]

[appbox googleplay com.srbodroid.longshadow.nomask]

Crumbled

Velice neotřelé ikonky, které vypadají jako by je někdo nakreslil/vykreslil pastelkou, nebo jako by byly zpuchřelé či polorozpadlé (pro vás nehodící si škrtněte). Zaujme i jinak nevšímavé oči, to si můžete být jisti.

crumbled

[appbox googleplay com.nmiltner.crumbled]

UP Icons

Další balíček ikonek zdarma. Obsahuje téměř 900 defaultních ikonek a 250 alternativních (můžete si vybrat z několika stylů), přičemž o doplnění vámi postrádaných ikon můžete skrze aplikaci zažádat. Ikony opět sjednocuje výrazné stínování a trojrozměrný vzhled.

up-icons

[appbox googleplay com.uppack.up]

Nelíbí se vám žádný z nabízených balíčků ikonek? Potom zbývá ještě jedno řešení. Stáhněte si aplikaci Creat Icon – Icon Play a nějakou tu sadu ikonek si sami vytvořte! Je to jednoduché a navíc zábavné!

[appbox googleplay com.iconnect.app.iconshop]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • Záleží od toho aký použiješ launcher ale samostatné ikony nemajú žiadny vplyv na výkon telefónu…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře