Pondělí, 24 června, 2024
DomůRecenzeVýběr: Nejlepší launchery pro váš Android zdarma

Výběr: Nejlepší launchery pro váš Android zdarma

Velcí výrobci telefonů s Androidem obvykle přinášejí své nadstavby uživatelského rozhraní tohoto operačního systému, což má vedle snahy o rozšíření klasických funkcí ještě jeden skrytý smysl – tímto způsobem se snaží navyknout nás na specifické ovládání či rozvržení ikonek, což by nás při koupi nového telefonu mělo dovést k výběru stejné značky. Zvyk je prostě železná košile o tom není třeba sáhodlouze diskutovat.

Výrobci telefonu se samozřejmě přednostně snaží o to, aby nám poskytli co největší komfort, jenže to se mu nemusí podařit. Znáte to, čím více lidí, tím více chutí. Pokud patříte mezi tu skupinku lidí, která je se vzhledem, či uživatelským rozhraním svého telefonu nespokojená, měli byste se poohlédnout po nějakém šikovném launcheru. Android, naštěstí pro nás, totiž přináší možnost si prostředí telefonu změnit podle své chuti.

Na Google Play najdete obrovské množství zajímavých launcherů. Problém je, že některé z nich nepracují, jak by měly, padají, žerou spoustu baterky, nebo dokonce obsahují malware typu trojského koně. Abyste se vyhnuli zbytečným nepříjemnostem, prohledali jsme za vás Google Play a ty nejzajímavější kousky ozkoušeli. Zpočátku bylo v našem hledáčku něco přes 60 kousků. Sítem prošlo 23 z nich – ať už funkcemi, vzhledově, nebo právě bezproblémovým během. V následujícím seznamu proto najdete ty nejlepší launchery pro Android vůbec. Všechny kousky jsou přitom k dispozici ke stažení a používání zdarma!

V našich výběrech různých aplikací a her jsme zvyklí ke každému kousku přidat svůj komentář. To samozřejmě uděláme i nyní, ovšem s malým rozdílem – namísto sáhodlouhého popisování launcheru přidáme jen jednu či dvě stručné věty, které vám prozradí, co nás na launcheru zaujalo, a k tomu přihodíme screenshot. Launchery je totiž více než jakékoliv jiné aplikace nutné zkoušet na vlastní kůži a vybrat si z nich ten nejlepší až poté, co si je pořádně osaháte. Někdy vám do ruky padne první nainstalovaný, jindy se výběrem budete zabývat několik dní, či týdnů. Pamatujte na to a v případě prvních neúspěchů při hledání toho správného kousku to nevzdávejte. A nyní už samotný výběr.

MIUI launcher

MIUI je jedna z nejlepších custom ROM, tedy vlastních nadstaveb Androidu, která vyniká i velice šikovným a přitom jednoduchým uživatelským rozhraním. MIUI launcher je přesnou kopií tohoto rozhraní, které obvykle najdete v telefonech značky Xiaomi Mi (Mi3, Mi4).

MIUI-launcher

[appbox googleplay com.xda.miroex]

Google Launcher

Jeden z nejklasičtějších a nejrozšířenějších launcherů, který vám vedle možnosti hlasového ovládání nabídne šikovnou funkci „Chytré karty“, díky níž se dostanete ke všem položkám jednoduše a rychle.

google-launcher

[appbox googleplay com.google.android.launcher]

Smart Launcher 2

Jednoduchý launcher, který vám šikovně roztřídí všechny aplikace a pro ty nejdůležitější vám v uvítacím okně vytvoří kruh ikonek, skrze něž se do nich dostanete v cuku letu.

Smart Launcher 2

[appbox googleplay ginlemon.flowerfree]

Launcher 8

Pokud upřednostňujete uživatelské rozhraní platformy Windows Phone, Launcher 8 vám ho dopřeje i na Androidu a to se vším všudy. Škoda jen, že na některých telefonech se seká, nám ovšem běžela naprosto bez problémů.

launcher-8

[appbox googleplay com.lx.launcher8]

[appbox googleplay com.lx.launcher8pro2]

WidgetHome Launcher

Velice dobrý nápad na launcher, který staví na grafických widgetech. V základu najdete zajímavé obrázkové widgety na všechny základní funkce včetně ukazování stavu baterie, hodin, kalendáře, nebo hudebního přehrávače. Vypadá to fakt cool.

widget-home-launcher

[appbox googleplay jp.ne.biglobe.widgets]

Mini Launcher

Minimalistický launcher s širokými možnostmi přizpůsobení, který vychází z čistého stylu launcheru KitKat. Zaujala nás na něm mnoho drobností, například možnost jednoduše skrývat ikonky nepoužívaných aplikací, nebo mini-side bar a v něm rychlé listování. Stojí minimálně za vyzkoušení.

mini-launcher

[appbox googleplay com.jiubang.go.mini.launcher]

SF Launcher Beta

Launcher, který vedle funkčnosti hraje i na stylovou vlnu. Šikovně zobrazuje všechny ikony nainstalovaných aplikací pěkně pohromadě a k tomu zobrazuje i hudební přehrávač, což vypadá minimálně efektně.

sf-launcher

[appbox googleplay net.alamoapps.launcher]

[appbox googleplay net.alamoapps.launcher.plus]

Yandex.Shell

Naprosto intuitivní launcher s logicky rozmístěnými prvky, který navíc vyniká skvělou optimalizací a tudíž i nízkou spotřebou RAMky. Co víc si od launcheru vůbec přát?

yandex-shell

[appbox googleplay ru.yandex.shell]

Galaxy Launcher

Vysoce přizpůsobivý, na výkon nenáročný launcher založený na grafickém rozhraní Samsung Galaxy S5. Pokud si z nějakého důvodu nemůžete (nebo nechcete) Samsung Galaxy pořídit, tento launcher je pro vás řešením. Potěší ale i ostatní uživatele.

galaxy-launcher

[appbox googleplay com.epic.launcher.tw]

Launcher+

Launcher vzhledově podobný launcheru KitKat. Při bližším prozkoumání pak zjistíte, že doplňuje přesně ty funkce, které některým launcherům (včetně právě toho z Android KitKatu) chybí. Tak například možnost skrýt texty u ikon aplikací, možnost ikony či texty u nich zvětšit či zmenšit atd.

launcher+

[appbox googleplay nl.ndsc.kitkatlauncher]

KK Launcher

KK Launcher je založen na launcheru KitKatu. Na rozdíl od Nova launcheru a Apex launcheru vychází z Androidu 4.4, takže vás neochudí o žádné nadstavbové funkce, které se do Androidu dostaly až později.

KK-Launcher

[appbox googleplay com.kk.launcher]

[appbox googleplay com.kk.launcher.prokey]

KitKat Launcher

Když už mluvíme o launcheru z KitKatu, musíme uvést samotný KitKat Launcher. Je jednoduchý, intuitivní a dobře optimalizovaný, takže se s ním vyhnete jakýmkoliv lagům.

kitkat-launcher

[appbox googleplay com.ovidos.android.kitkat.launcher3]

MoboLive

Nenápadně vyhlížející launcher, který se hodně podobá launcheru Go, ale ve skutečnosti se od něj docela dost liší. Jeho největší předností je vysoká míra přizpůsobení vzhledu uživatelského rozhraní včetně zvětšování a zmenšování ikon, importování ikon z jiných launcherů, velká paleta widgetů atd. Potěší také možnost rychlého přístupu k nejvíce používaným aplikacím, nebo ukazatel počtu ztracených volání/došlých SMS.

mobolive

[appbox googleplay com.nd.android.launcher91]

APUS Launcher

Malé rozměry launcheru ještě neznamenají málo funkcí a zajímavých nápadů. O pravdivosti tohoto tvrzení vás přesvědčí APUS Launcher, který je svěží co se nabídky možností týče a navíc opravdu rychle běží.

APUS-Launcher

[appbox googleplay com.apusapps.launcher]

Themer: Launcher

Themer: Launcher se dá charakterizovat jednou krátkou větou: Obsahuje obrovské množství samostatně stojících launcherů. Opravdu. Zapomeňte na změny ikonek nebo pozadí. Se změnou grafického stylu v Themeru změníte obvykle i styl ovládání a mnoho dalších věcí. Na každý den tak můžete mít jeden originální launcher, přičemž jejich výměna vám zabere jenom pár sekund.

Themer-Launcher

[appbox googleplay com.mycolorscreen.themer]

dodol Launcher

Grafický čistý launcher bez zbytečných rušivých elementů, navíc skvěle optimalizovaný a vysoce přizpůsobitelný. Jeho problémem je snad jenom absence českého jazyka. Posuďte sami, zdali by vám to vadilo.

dodol-Launcher

[appbox googleplay com.campmobile.launcher]

Nova Launcher

Nova Launcherem jsme zamířili mezi elitu. Jeden z nejrozšířenějších launcherů vůbec disponuje velice příjemným svižným prostředím a desítkami možností přizpůsobení. Samozřejmostí je pro něj také výborná optimalizace. Pokud při výběru launcheru nechcete zbytečně experimentovat, Nova Launcher by pro vás mohl být řešením.

nova-launcher

[appbox googleplay com.teslacoilsw.launcher]

[appbox googleplay com.teslacoilsw.launcher.prime]

GO Launcher EX

Nejnovější verze GO Launcheru nabízí stejně jako původní launcher spoustu motivů, rychlé přepínání mezi obrazovkami a další užitečné funkce, navíc v českém jazyce. Velká spousta lidí je s GO Launcherem natolik spokojená, že by vám byla ochotna odpřisáhnout, že si na Google Play nemůžete vybrat lépe.

go-launcher-ex

[appbox googleplay com.gau.go.launcherex]

Apex Launcher

I pokud se uchýlíte k obrovskému množství přizpůsobení včetně umístění hory widgetů, Apex Launcher zůstane stále stejně rychlý, nebude se škubat a nepřipraví vás o celý výkon RAMky. Určený je pro všechny zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

apex-launcher

[appbox googleplay com.anddoes.launcher]

[appbox googleplay com.anddoes.launcher.pro]

Solo Launcher

Další z rodiny nejrozšířenějších launcherů na světě. Solo Launcher se jako všechny launchery v jeho kategorii pyšní vysokou mírou přizpůsobitelnosti včetně spousty grafických stylů, výběru ovládání gesty atd. Samozřejmostí je pak i rychlý bezproblémový chod aplikace.

solo-launcher

[appbox googleplay home.solo.launcher.free]

Next Launcher

Graficky zajímavý launcher, který vám ikony na displeji servíruje ve 3D. Vypadá to opravdu hodně efektně a ani baterku to moc nežere!

next-launcher

[appbox googleplay com.gtp.nextlauncher.trial]

[appbox googleplay com.gtp.nextlauncher]

Buzz Launcher

Tvůrci Buzz Launcheru reklamují, že ve svém díle zdarma nabízejí více jak 500 000 grafických témat a k tomu nejširší možnosti přizpůsobení. Do počítání grafických stylů a možností jsme se sice nepouštěli, ale zběžně hodnoceno, asi mají pravdu. Přitom nevybrat si z tolika různých stylů ten, který vám bude vyhovovat, snad není ani možné.

buzz-launcher

[appbox googleplay com.buzzpia.aqua.launcher]

Yahoo Aviate Launcher

Aviate Launcher, který v nedávné době přešel pod hlavičku Yahoo, nabízí chytré a na používání velice jednoduché uživatelské rozhraní dávající vám prakticky pořád informace, které chcete vědět. Co to znamená? Vyzkoušejte a zjistěte si to na vlastní kůži. Dost možná už nebudete chtít jinak!

aviate_1

[appbox googleplay com.tul.aviate]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. nie je nad cisty android spomeniem galaxy S5 a jeho prostredie uplne zbytocna vec 2GB ram nainstalujete par veci a 1,3gb ram zaplnene naco zbytocne zbytocne zbytocne HTC a jeho sense tak isto ako samsung po 3mesiacoch pouzivania laguje moto x 2013 po 8mesiacoch slape ako nova ziadne spomalenia proste pracuje ked to porovna NOTE3 ci S5 rozdiel galaxie neda sa porovnat S5ku som musel po 3mesiacoch resetnut na pôvodne nastavenia aby to vôbec pracovalo hrozne .

  2. Jasne, to same si myslim o Samsungui ja. Nikdy bych do nej znovu nesel. Android vubec neoptimalizovany, meli by se podivat k LG.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře