Pátek, 28 června, 2024
DomůRecenzeVýběr: Je libo obsah? Tak konzumujte!

Výběr: Je libo obsah? Tak konzumujte!

Jeden z důvodů, proč vlastně vlastníme chytré telefony, je obsah. Dnešní výběr poskytne typy na aplikace pro konzumaci obsahu.

Konkrétně se jedná o aplikace pro konzumaci obsahu bez připojení k internetu, dále se podíváme na aplikace, které umí číst RSS, sociální média a mnohé další. Máte se na co těšit.

Read it Later aplikace

Pocket

Narazili jste na zajímavý článek, ale bohužel nemáte čas si ho přečíst? Nezoufejte, řešením může být aplikace Pocket. Jedná se o aplikaci, do které je možné si ukládat články na pozdější čtení. Máte několik možností, jak články do aplikace dostat. Jednak přímo v telefonu (sdílet -> aplikace Pocket) nebo je možné využít doplněk pro prohlížeč Chrome na vašem počítači.

Výhodou aplikace je stažení článku, který si posléze můžete přečíst kompletně bez internetového připojení. Jestliže se článek nenačte celý, stačí jej aktualizovat.

[appbox googleplay com.ideashower.readitlater.pro]

[appbox appstore 309601447]

Instapaper

Instapaper je aplikace, která funkčně odpovídá první uvedené. V čem je ale odlišná, tak ve vzhledu. Instapaper je minimalističtější, sází na kontrast bílé a černé a celkově není moc barevně vystupující.

[appbox googleplay com.instapaper.android]

[appbox appstore 288545208]

RSS aplikace

Feedly

Jedna z mých aktuálně nejvíc používaných RSS aplikací je Feedly. Příjemné prostředí, rychlá orientace a perfektní webové rozhraní. Do aplikace se stačí přihlásit pomocí Google nebo Facebook účtu a ihned můžete konzumovat obsah. Perfektní funkce je označení za přečtené při pouhém prohlížení náhledů, ne všechny články vždy chceme číst. Dokonce můžete ukládat články pro pozdější čtení do aplikace Pocket. Jak na to? Delší dobu podržíte prst na článku, musím podotknout, že funkci je nutné předem nastavit.

[appbox googleplay com.devhd.feedly]

[appbox appstore 396069556]

gReader

Tuto aplikaci jsem používal roky. Jednodušší, rychlejší a na první pohled přehlednější. Pokud někomu nevyhovuje Feedly, zkuste gReader, data budete bez problémů moci čerpat ze své databáze Feedly.

[appbox googleplay com.noinnion.android.greader.reader]

Flipboard

V podstatě stejná jako první uvedená, tedy Feedly. Plus je do ní možné vložit obsah z vašeho Facebooku případně Twitteru. V konečném důsledku už jde pouze o preference každého z nás. Co je však nejdůležitější, nezapomeňte si dát do zdrojů svých oblíbených RSS Světa Aplikací.

[appbox googleplay flipboard.app]

[appbox appstore 358801284]

Aplikace pro podcast

Player FM Offline Podcast App

Dlouho jsem hledal vyhovující aplikaci pro Podcast. Některé aplikace byly krásné, další zase velmi funkční, ale žádná neměla vše co jsem potřeboval. Nakonec jsem se nedal a našel svoji vyvolenou. A proč zrovna Player FM? Je zdarma, bez reklamy, vypadá dobře, umí stahovat podcasty do paměti zařízení a pustit si je můžete až budete na cestě a třeba bez připojení k internetu. V neposlední řadě nabízí aplikace mnohé tipy podle kategorií. Co doporučuji, tak si projít nastavení, protože skrývá hodně možností.

[appbox googleplay fm.player]

Sociální sítě?

Google+

Sociální sítě jsou kapitola sama o sobě. V podání Google se jedná o Google+, aplikace předinstalovaná ve většině Android zařízeních. Stačí si tedy najít své oblíbené zdroje a následně konzumovat. Co víc, aplikaci můžete spojit například s Pocket, protože ne vždy má člověk čas a chuť číst článek ihned. Opět byste neměli zapomenout taky na Svět Aplikací.

[appbox googleplay com.google.android.apps.plus]

[appbox appstore 447119634]

Facebook

Facebook není třeba představovat a nabízí podobné možnosti jako Google+. Problémy tohoto druhu služeb mohou být pravidla, která nezobrazují veškerý obsah od vašich oblíbených zdrojů. Další zásadní otázkou je efektivní řízení času, a prokrastinace. Pokud chcete vědět vše s předstihem v oblasti technologické, sledujte nás také zde.

[appbox googleplay com.facebook.katana]

[appbox appstore 284882215]

YouTUBE

Youtube taky není nutné představovat, a pokud máte rádi obsah ve formě videí, jedná se o nejlepší možnou variantu. Aplikace by taktéž měla být předinstalovaná v každém Android zařízení. Pro iOS zařízení využijte odkazu níže.

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

[appbox appstore 544007664]

Instagram

Rádi fotíte a upravujete fotky? Nebo jen rádi prohlížíte fotky přátel? Instagram vám umožní vše zmíněné. Taktéž je možné sledovat oblíbené kanály jako v případech předchozích.

[appbox googleplay com.instagram.android]

[appbox appstore 389801252]

Je libo knihy?

Knihy Google

Dalším možným zaměřením jsou knihy. A jestliže chcete mít své knihy vždy po ruce a na dané stránce, doporučuji knihy Google, které se aktualizují a tak zabezpečí, že vždy budete mít v každém zařízení aktuální stránku. Google myslel taky na knihy z jiných zdrojů, které si můžete nahrát zde. Co víc? Knihy Google jsou dostupné také pro zařízení se systémem iOS.

[appbox googleplay com.google.android.apps.books]

[appbox appstore 400989007]

Moon+ Reader

V případě, že vám Knihy Google nevyhovují, doporučuji Moon+ Reader. S touto aplikací mám letité zkušenosti a umožňuje širokou škálu nastavení a přizpůsobení. Dodám jen, že aktualizovaná verze přináší čisté prvky Material Designu a je skvělá.

[appbox googleplay com.flyersoft.moonreader]

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře