Sobota, 29 června, 2024
DomůRecenzeVýběr Android aplikací pro sportovní nadšence

Výběr Android aplikací pro sportovní nadšence

Na Android zařízení jsou dostupné aplikace Tour de France, Wimbledon, NBA, Gambrinus liga a Tipsport extraliga. Některé z těchto sportovních událostí si už své tento rok odbyly a u některých již odstartoval nový ročník. Ani jedno však nebraní tomu, abychom se na aplikace podívali blíže a zhodnotili, jak fungují.

Tour de France

Tahle aplikace vznikla za přispění automobilky Škoda, a abyste tento fakt neopomněli, bude vám to připomínat v pravém rohu logem automobilky. A teď už k tomu, co nabídne. Můžete nakouknout na jednotlivé etapy závodu, zjistit aktuální pořadí na dané etapě nebo se poohlédnout zpátky za etapami co již proběhly. Díky mapě zase zjistíte, do jakých lokacích byly jednotlivé etapy zasazeny. V aplikaci také najdete video sestřihy a fotodokumentaci.

U sestřihů vás bude doprovázet francouzský komentář, což je škoda. Když se na tvorbě aplikace podílela Škoda, bylo by příjemné slyšet český komentář. Aplikace vám také nabídne video magazíny, které dokumentují konkrétní oblast ve které se etapa jela. K dispozici vám bude také žebříček. V něm snadno zjistíte, kdo byl nejlepší nejmladší jezdec, nejlepší sprinter a spousty dalších kategorii.

Nechybí zde samozřejmě ani aktuální informace ohledně probíhající etapy.

Jediné co bych bral jako velký nešvar, je dlouhé načítání a tam kde je příliš informací a textu, to, že aplikace neběží plynule. Nezávisle na tom, jak dobré máte připojení k internetu.

[appbox googleplay id=com.aso.tdf2012int&hl=cs]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Tour de france/“/]

Wimbledon

Najdete zde výsledky ze všech utkání včetně souhrnu zápasu (počet es, dvojchyby, nevynucené chyby). Výsledky zahrnují i další kategorie a nechybí u nich ani turnajový pavouk. Během konání Wimbledonu jsou v provozu i 3 rádia, které se zaměřují na jednotlivé kurty. Máte možnost si pustit nejlepší momenty z jednotlivých utkání s anglickým komentářem. Je zde i abecední seznam hráčů a ten obsahuje informace o jednotlivých hráčích (počet vyhraných peněz, počet odehraných šampionátů, pozice v žebříčcích). V žebříčku jsou zahrnuty jak ženy, tak muži. Můžete si také vybrat v e-shopu některý z dárkových předmětů s tématikou Wimbledonu. Je zde i skvělá mapka, kterou ocení hlavně návštěvníci samotné akce. Aplikace lokalizuje vaši polohu, vy si vyberete co hledáte, například kde se najíst nebo kde staví taxíky, a mapka vám zobrazí kde se dané místo nachází.

Ze všech těch aplikací, které jsem testoval, se mi grafické řešení této zamlouvalo nejvíce.

[appbox googleplay id=com.ibm.events.android.wimbledon&hl=cs]

 [dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Wimbledon/“/]

NBA

Díky této aplikaci budete mít veškeré dění NBA pod palcem. Pokud budete chtít využívat všechny funkce co vám aplikace nabízí, jako je například živé sledování zápasu, je třeba se registrovat. Nicméně i bez registrace aplikace nabízí spousty služeb. Nabídne vám video sestřihy z jednotlivých zápasů, novinky z NBA, stovky fotek z utkání a podrobnou tabulku z sezóny 2012-2013. Abecední seznam hráčů s jejich RPG, PPG, APG, EFF a PPG. Tento seznam máte možnost si filtrovat na seznam hráčů podle týmu. Při výběru jednoho z hráčů se můžete podívat i na články a video, které s ním jsou spojené. Aplikace je co se kvality a obsahu týče zpracovaná na výbornou.

[appbox googleplay id=com.nbaimd.gametime.nba2011&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/NBA/“/]

Tipsport extraliga

Aplikace vás bude informovat o právě probíhajících zápasech, jejich aktuálním průběhu a i konečném výsledku. Kromě toho zde najdete i přehled všech zápasů hraných v televizi během celé sezony a nejbližší zápas dostupný v TV nebo na stadionu ve vaší vzdálenosti. Pokud máte v plánu si nenechat ujít některý ze zápasů vašeho oblíbeného týmu, vložíte si utkání do kalendáře. U každého týmu, který se účastní extraligy, najdete podrobné informace. Díky tomu si můžete přečíst věci jako jsou historie klubu, soupiska, ceny vstupenek, plán sedadel, realizační tým a také si můžete zobrazit polohu stadionu na mapě. Aplikace bude  za vás i sledovat přestupy jednotlivých hráčů.

Dostanete také možnost si aktivovat notifikace o naplánovaných a odehraných zápasech. Naplánované se zobrazují v 10:00 dopoledne a odehrané v 10:00 večer. Poté co si zvolíte váš oblíbený tým, si můžete nastavit notifikace o průběhu zápasu vašeho favorita.

[appbox googleplay Android id=cz.tipsport.extraliga&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Tipsport extraliga/“/]

Gambrinus liga

A jak by fanoušci fotbalu a Gambrinus ligy řekli, to nejlepší na konec. Aplikace vám zajistí aktuální informace o právě probíhajících utkáních. Stejně jako aplikace Tipsport extraliga, tak i Gambrinus liga vám zobrazí nejbližší zápas dostupný v TV, či na stadionu.  Dále nabídne přehlednou tabulku, rozlosování s možností přidání vybraného zápasu, či zápasů oblíbeného klubu do kalendáře. Detailní informace o klubech hrající Gambrinus Ligu – poloha stadionu na mapě, ceny vstupného, plány sedadel a soupisky hráčů. Přehled všech zápasů hraných v televizi během celé sezony. Také možnost vybrat si svůj oblíbený tým. Nechybí ani možnost zapnout si notifikace o naplánovaných nebo odehraných zápasech a o zápasech vašeho oblíbeného klubů.

Aplikace, co se funkcí týče, je téměř identická s aplikací Tipsport extraliga.

[appbox googleplay id=cz.tipsport.gambrinusliga&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Gamrbinsu liga/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře