Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyVSHosting nabízí vlastní CDN, službu chce spustit i v Asii, Rusku a...

VSHosting nabízí vlastní CDN, službu chce spustit i v Asii, Rusku a Jižní Americe

VSHosting, největší poskytovatel managed serverových služeb v ČR a na Slovensku, v květnu oficiálně uvedl nabídku CDN, která slouží pro akceleraci rychlosti webů a snížení zátěže na klientských serverech. Momentálně CDN společnosti pokrývá Evropu a USA a firma plánuje v tomto ohledu expanzi do Asie a zřízení dalších CDN nodů v Evropě (např. Anglie či Španělsko). VSHosting CDN běžela v pilotním programu od loňského listopadu, kdy byla nasazena u prvních několika set uživatelů.

VSHosting CDN síť je postavena na vlastní infrastruktuře společnosti a momentálně pokrývá USA a Evropu. Firma v rámci rozšíření jejího pokrytí výhledově plánuje expanzi do Asie, Ruska a Jižní Ameriky. Aktuálně je nejblíže vstupu do Asie a zřízení dalších CDN nodů v Evropě (v Anglii, Španělsku a dalších zemích). Podle dosavadních zkušeností (pilotní spuštění pro několik set uživatelů v listopadu 2016, veřejné od května tohoto roku) si VSHosting drží u CDN vysoké hodnoty z hlediska zrychlení webu a latencí (jako příklad můžeme uvést jeden z klientských projektů se sezónní návštěvností několika tisíc requestů za vteřinu, u něhož se díky CDN zkrátila doba načítání v Evropě z 1,5–3 vteřin na 1–2 vteřiny a v USA z 5–8 na 1–3 vteřiny).

„Vzhledem k úspěšnému zavedení naší CDN a pozitivní odezvě zákazníků, jsme se pro ně rozhodli ještě více rozšířit portfolio našich služeb a zavést CDN i v dalších zemích. Aktuálně plánujeme expanzi CDN sítě například do Asie“ uvedl Damir Spoljarič, spoluzakladatel společnosti VSHosting.

Individuálně vyjednané vlastnosti propojení s klíčovými globálními operátory

CDN VSHostingu je ojedinělá tím, že má individuálně vyjednané vlastnosti propojení s klíčovými globálními TIER1 operátory, díky čemuž se CDN daří směrovat například americké uživatele na americkou část CDN a evropské uživatele do Evropy. A to i v případě operátorů, kteří jsou s CDN propojeni na více kontinentech, často tedy i u konkurenčních CDN. Například veškerý traffic k dané CDN směrují pouze na jedno místo propojení.

CDN je založena na výkonné infrastruktuře s fullSSD poli a velkou kapacitou operační paměti, aby bylo možné všechny používané cachované soubory distribuovat uživatelům z nejrychlejší možné paměti. Součástí jsou prvky jako podpora http/2, Let’s Encrypt nebo možnost volby, zda se má CDN řídit http hlavičkou na serveru klienta či zda se má nastavení cache vynutit přímo na straně CDN. V klientském rozhraní je možnost i volby lokality, pro které je CDN účinná.

Společnost VSHosting CDN řadu požadavků neomezuje ani nezpoplatňuje; cena je založena pouze na množství přenesených dat. Implementace služby VSHosting CDN je uživatelsky jednoduchá, společnost navíc nabízí 14denní bezplatné zkušební období. Kromě příznivě nastavené cenové politiky má klient možnost zvolit si některý ze zvýhodněných CDN balíčků nebo využívat Pay As You Go metodu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře