Volkswagen prý porušuje patenty Broadcomu, ten po něm požaduje miliardu dolarů


Volkswagen prý porušuje patenty Broadcomu, ten po něm požaduje miliardu dolarů

Americký výrobce čipů Broadcom požaduje od německé společnosti Volkswagen miliardu dolarů (875,9 milionu eur) za porušení patentů. Žalobu na koncern VW podal u soudů v Mnichově a Mannheimu. Upozornil na to týdeník Spiegel.

Podle dostupných zpráv Broadcom po německé automobilové skupině požaduje vyplacení jedné miliardy dolarů a zároveň hrozí, že pokud VW nezaplatí, soudní cestou zastaví produkci několika modelů vozidel značek VW, Porsche a Audi.

Žaloba Broadcomu se týká 18 patentů pro systémy navigace a infotainmentu, které Volkswagen údajně používá ve svých automobilech. Spiegel dále ještě uvádí, že Broadcom žaluje i další automobilky. Ve Spojených státech již dříve podal žaloby na Toyotu a Panasonic.

Tyto firmy jsou pod velkým tlakem, aby se s dodavatelem dohodli ještě před rozhodnutím soudů, neboť Broadcom může předběžně zastavit dodávky příslušných čipů, což může způsobit zastavení celé produkce.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.