Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyVodafone více než třicetkrát snižuje cenu dat v zóně 2

Vodafone více než třicetkrát snižuje cenu dat v zóně 2

Od 27. července 2017 Vodafone snižuje zásadním způsobem cenu dat roamingového tarifu World Roaming pro zónu 2. Cena klesá z původních 252,08 Kč na 7,70 Kč za 1 MB dat. Ceny odchozích a příchozích hovorů, odeslání SMS a MMS zůstávají stejné. Zákazníci tak mají mimo služby Roaming na den a WiFi volání v zahraničí další možnost jak mít zvýhodněné používání služeb Vodafonu v zahraničí i mimo regulovaný Evropský hospodářský prostor (EHP).

„Události v roamingu v posledních týdnech přinesly mnoho příznivých změn. My jsme se rozhodli v této oblasti dramatickým způsobem změnit český trh a jít ještě mnohem dál. Nabídneme zákazníkům cestujícím i do ostatních 58 zemí ze zóny 2, kterou roamingová regulace nezvýhodňuje, více než třicetkrát nižší cenu dat. Spolu se službou Roaming na den a nebo Wi-Fi volání v zahraničí přicházíme k zákazníkům s naprosto unikátními možnostmi, jak v zahraničí využívat naše služby za rozumné ceny,“ říká Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu, a dodává: „Jsem přesvědčený, že těmito a dalšími kroky v následujících měsících udáme zcela nový směr nejen roamingových služeb u nás, a to jednoznačně ve prospěch zákazníka.“

Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu, k tomu dodává: „V druhé polovině tohoto roku budeme navíc i přesouvat některé země ze zóny 3 do výhodnější zóny 2. V zóně 3 zůstanou ty země, které mají opravdu extrémní velkoobchodní podmínky. Do zóny 2 bychom rádi umístili maximální možný počet zemí. Věřím, že tyto změny naše zákazníky potěší a zjednoduší jim cestování po celém světě.“

Snížení ceny za 1 MB dat v tarifu World Roaming se týká jak zákazníků s tarifem, tak s předplacenou kartou. Zároveň stále jako jediný operátor v České republice umožňuje Vodafone zákazníkům využít Wi-Fi volání odkudkoliv na světě. Z jakéhokoliv místa s Wi-Fi sítí tak může zákazník volat za stejných podmínek, jako by byl v ČR. Službu lze využít jak na telefonech s iOS, tak s Androidem od verze 4.0. Pro telefony s Androidem je připravená zdarma ke stažení aplikace Vodafone Wi-Fi volání, u ostatních telefonů nemusí zákazník nic stahovat, služba je v základním vybavení telefonu.

Zároveň Vodafone nabízí zákazíkům funkci Roamingový datový limit, který hlídá v zahraničí jejich výdaje. Limit lze nastavit od hodnoty 0 až 9 900 korun a do limitu je započítávána částka nad rámec pravidelných (měsíčních i denních) poplatků za roamingové datové služby. Při vyčerpání zákazníkem zvoleného limitu další placené roamingové datové služby Vodafone zablokuje. Nastavit si tuto funkci mohou zákazníci i v aplikaci Můj Vodafone.

Do zóny 2 aktuálně patří následující země: Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamas, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

Zdroj: Vodafone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře