Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVodafone v Česku kupuje kabelovou společnost UPC

Vodafone v Česku kupuje kabelovou společnost UPC

Skupina Vodafone Group se dohodla se společností Liberty Global na odkupu jejích aktivit v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Transakce v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard Kč) zahrnuje mimo jiné i českou kabelovou společnost UPC. Součástí transakce ale není slovenská UPC, která se nedávno spojila s českou, protože Vodafone na Slovensku nepůsobí.

UPC Česká republika je největším operátorem kabelových sítí v Česku s 1,5 milionem připojených domácností, zatímco Vodafone je na tuzemském trhu až trojkou za O2 a T-Mobile.

V Česku Vodafonu transakce výrazně pomůže v nabídce takzvaných konvergovaných mobilních a fixních služeb, aby mohl lépe konkurovat společnostem O2 a T-Mobile, které na rozdíl od něj vlastní pevné i mobilní sítě.

Vodafone předpokládá, že transakce bude předmětem přezkumu a schválení ze strany Evropské komise a že k ukončení celého procesu dojde v polovině roku 2019. Pak začne fungovat integrační tým, který bude mít za úkol zajistit spojení obou firem.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře