Vodafone v Česku kupuje kabelovou společnost UPC


Vodafone v Česku kupuje kabelovou společnost UPC

Skupina Vodafone Group se dohodla se společností Liberty Global na odkupu jejích aktivit v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Transakce v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard Kč) zahrnuje mimo jiné i českou kabelovou společnost UPC. Součástí transakce ale není slovenská UPC, která se nedávno spojila s českou, protože Vodafone na Slovensku nepůsobí.

UPC Česká republika je největším operátorem kabelových sítí v Česku s 1,5 milionem připojených domácností, zatímco Vodafone je na tuzemském trhu až trojkou za O2 a T-Mobile.

V Česku Vodafonu transakce výrazně pomůže v nabídce takzvaných konvergovaných mobilních a fixních služeb, aby mohl lépe konkurovat společnostem O2 a T-Mobile, které na rozdíl od něj vlastní pevné i mobilní sítě.

Vodafone předpokládá, že transakce bude předmětem přezkumu a schválení ze strany Evropské komise a že k ukončení celého procesu dojde v polovině roku 2019. Pak začne fungovat integrační tým, který bude mít za úkol zajistit spojení obou firem.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.