Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyVodafone je hlavním partnerem IoT Fóra

Vodafone je hlavním partnerem IoT Fóra

Vodafone se stal hlavním partnerem akce IoT Fórum, jediné konference o Internet of Things (IoT) v České republice. Přednášet zde bude Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve společnosti Vodafone. Zaměří se nejen na IoT, ale i Machine-to-Machine (M2M).

Operátor propojuje globálně pomocí M2M své zákazníky již přes 20 let. Mezi řešení, která jsou zahrnuta do M2M a IoT, patří například aplikace pro chytré měření v průmyslu, propojení aut a správa vozového parku, ale třeba i hlídání stád dobytka nebo telemedicínské aplikace.

Svou pozici v kvadrantu lídrů podle Gartner studie obhájil Vodafone i letos. „M2M je rychle rostoucí a vysoce konkurenční trh. Velice si vážíme tohoto ocenění, které reflektuje rozsah a působnost naší sítě spolu s odhodlaností a nasazením, které přinášíme našim zákazníkům,“ řekl Erik Brenneis, ředitel M2M ve Vodafone Group.

Přínos na poli M2M a IoT dokazuje Vodafone také účastí na nadcházející konferenci. Na konferenci se podílí Vodafone nejen partnersky, ale také zde v roli řečníků vystoupí několik jeho zástupců, například Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve Vodafonu zde bude mít roli klíčového řečníka. Konference s názvem IoT Fórum se uskuteční 22. října 2015 v Praze. Očekáváme, že zazní témata jako je řešení pro firemní flotilu, ale také další novinky jako Smart Cities či ePokladna. K dispozici bude i Demo Zóna, ve které bude možné některá řešení i osobně vyzkoušet.

Co se týká M2M technologií, analytici v České Republice předpovídají v blízké budoucnosti další prudký nárůst. A to nejen v počtu jejich využití, ale také v rozsahu služeb, které budou jednotliví poskytovatelé nabízet. Podle Analysis Mason můžeme na českém trhu očekávat meziroční růst M2M o 17 %. To odpovídá i predikci růstu v Evropě, která předpovídá 19%.

Vodafone M2M Adoption Barometer 2015

Coby lídr trhu spolupracuje Vodafone s Machina Research – přední světovou technologickou výzkumnou společností – a připravuje každoročně M2M Adoption Barometer, který pomáhá odhalovat trendy a vývoj M2M řešení po celém světě. V Barometru za rok 2015 se Vodafone dotazoval 650 manažerů po celém světě na jejich zkušenosti s M2M a jejich budoucí plány v oblasti M2M. Z průzkumu mimo jiné vyplynul trend velkého nárůstu používání machine-to-machine, a to až o 23 %. Celkem 37 % všech dotazovaných organizací uvedlo, že očekávají implementaci M2M do dvou let. V průzkumu dále 59 % zákazníků uvádí významnou návratnost investice do M2M.

vodafone

Zdroj: Vodafone TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře