Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyVisa Europe a Mastercard budou podporovat Android Pay

Visa Europe a Mastercard budou podporovat Android Pay

Společnosti Visa Europe a Mastercard oficiálně potvrdily, že uzavřely partnerství se společností Google prostřednictvím nové platformy Android Pay. Ta umožní držitelům debetních, kreditních, firemních či předplacených karet MasterCard a Visa Europe používat jejich mobilní telefony vybavené operačním systémem Android ke každodenním nákupům v obchodech a v rámci aplikací pro Android.

„Mobilní platby jsou pro Google velkou prioritou, proto jsme pracovali s klíčovými partnery, jako je MasterCard a Visa Europe, abychom umožnili lidem platit pomocí telefonů s Androidem jednoduše, bezpečně a s možností volby, a to vše v rámci Android Pay,“ uvedl Pali Bhat, ředitel Product Management v Google.

Služba Android Pay bude dostupná (na telefonech s verzí KitKat a novější) v USA v nadcházejících měsících. Platební metoda bude akceptována převážně v předních amerických obchodech, restauracích, samoobsluhách, u přepravců nebo na čerpacích stanicích.

android-pay_w_600

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře