Virtuální realita PlayStation VR je v Česku. Stojí méně než 10 tisíc korun


Virtuální realita PlayStation VR je v Česku. Stojí méně než 10 tisíc korun

V České republice se začala prodávat helma pro virtuální realitu PlayStation VR. Případným zájemcům je k dispozici za méně než 10 tisíc korun. Je tedy výrazně levnější než konkurenční headsety HTC Vive a Oculus Rift.

Základem headsetu Sony je 5,7palcový OLED displej s rozlišením 1920 × RGB × 1080 px (pro každé oko 960 × RGB × 1080 px) a schopností zobrazovat obraz až 120 snímků za sekundu. Iluzi přenesení do virtuálního světa umocňují přítomné senzory, které snímají pohyb hlavy a údaje v reálném čase přenášejí do hry. Interakci s prostředím ve virtuálním světě pak zajistí ovladače.

Pro PlayStation VR je už nyní k dispozici poměrně dost titulů, například Batman, Final Fantasy XV, Resident Evil 7, Joysound VR nebo Dead or Alive Xtreme 3. Další pecky navíc dorazí ještě před Vánocemi.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.