Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVirtuální realita HTC Vive Pro bude stát 22 299 korun

Virtuální realita HTC Vive Pro bude stát 22 299 korun

HTC oznámilo cenu nového headsetu Vive Pro, jehož prodej započne na Vive Day 5. dubna. Zároveň tchajwanská firma oznámila snížení ceny stávající sady původního systému Vive. Ten je od nynějška dostupný za 15 199 Kč.

Tchajwanské HTC novou helmu Vive Pro představilo na lednovém veletrhu CES. Headset je přímým nástupcem modelu Vive. Proti němu však nabízí především vyšší rozlišení, je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2 880 × 1 600 pixelů.

Úpravy se dále dočkala i celková ergonomie přilby, která by měla být o dost pohodlnější a má integrovaná sluchátka se zesilovačem. Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa.

Zásadní novinkou je i to, že headset je kompatibilní s novým bezdrátovým adaptérem Vive Wireless Adaptor. Na něm spolupracovala společnost HTC s čipovým gigantem Intelem. Bez kabelů bude pohyb ve virtuální realitě jistě pohodlnější.

Závěrem dodejme, že ti, kdo si koupí HTC Vive Pro do 3. června, získají také půl roku předplatného zdarma. Po tomto datu již zákazníci získají pouze dva měsíce předplatného, stejně jako je tomu u setu HTC Vive. Cena předplatného se od 22. března zvyšuje na 259 Kč. Stávající cena 209 Kč měsíčně se až do konce roku nezmění pro stávající uživatele ani pro ty, kteří vstoupí do programu předplatného před čtvrtkem 22. března.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře