Víme, kdy vyjde VR pecka Half-Life: Alyx + HW požadavky


Víme, kdy vyjde VR pecka Half-Life: Alyx + HW požadavky

Vývojářská společnost Valve oznámila, kdy bude na trh vpuštěn nový díl kultovní série Half-Life. Víme tak, že podtitul Alyx, který má představovat zlom pro hraní ve virtuální realitě, dorazí do obchodů 23. března.

Po dvanácti letech od slavné druhé epizody se konečně dočkáme nové hry ze série Half-Life. Do jejího vydání zbývá něco málo přes měsíc. Nepůjde však o klasickou počítačovou hru, jak jsme zvyklí, ale o titul vyžadující drahou helmu pro virtuální realitu. Hru bude možné spustit na všech headsetech, které podporují SteamVR, tedy Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a helmách se standardem Windows Mixed Reality.

Jaké železo budete ke spuštění Half-Life: Alyx budete potřebovat? Již koncem roku vývojáři oznámili, že vyžadován bude počítač s operačním systémem Windows 10. Pro pohodlné hraní si máme připravit alespoň procesor Intel Core i5-7500 nebo AMD Ryzen 5 1600, dále 12 GB operační paměti a grafiku na úrovni GeForce GTX 1060/Radeonu RX 580 s 6 GB a více paměti.

Připomeňme, že k ohlášení podtitulu Alyx došlo přesně 21 let po vydání prvního dílu Half-Life. Děj nás pošle mezi Half-Life 1 a 2, kdy Alyx Vance s otcem Elim bojují s mimozemskými silami Combine o záchranu Země. Takový plán však nemůžou zvládnout sami a tak tajně budují odboj s hrstkou odvážných lidí ve výzkumu, aby matičku Zemi společnými silami zachránili.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Víme, kdy vyjde VR pecka Half-Life: Alyx + HW požadavky


  1. fnaf

    I appreciate it !. I really like it when people get together and share ideas. Great site, keep up the good work !. Either way, the web is great and I look forward to seeing it grow over time. Thanks very much.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.