Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyVíme, kdy Samsung odhalí superphony Galaxy S20. Nabídnou nejlepší fotoaparát na světě

Víme, kdy Samsung odhalí superphony Galaxy S20. Nabídnou nejlepší fotoaparát na světě

Už z kraje února se dočkáme premiéry nejmodernějšího samsungu, modelu Galaxy S20, a to pravděpodobně hned ve třech variantách. Oficiální pozvánka výrobce vybraným médiím a youtuberům prozradila, že chystané telefony uvidíme v úterý 11. února, tedy o týden dříve, než tvrdily předchozí zprávy. Místem konání akce bude opět americké San Francisco.

Z výčtu výbavy, která dříve unikla na internet, vyplývá, že top model Galaxy S20 bude mít periskopový fotoaparát s pětinásobným/desetinásobným optickým přiblížením a dále také vysoké rozlišení hlavního snímače se 108 megapixely. Podle uznávaného leakera @IceUniverse chystaná řada S20 nabídne vůbec nejlepší mobilní fotoaparáty na trhu a ukončí nadvládu modelů značky Huawei. Mimo to příchozí smartphony možná budou disponovat i spektrometrem pro určení chemického složení objektů.

Dále se očekává mimo nejmodernějšího procesoru Snapdragon 865 také nová verze uživatelského prostředí One UI a až 1 TB prostoru pro data. Novinky ale pravděpodobně nenabídnou tradiční sluchátkový 3,5mm jack.

Společně s řadou Galaxy S20 bude představen také skládací Galaxy Fold 2 s véčkovou konstrukcí. Celá keynote společnosti Samsung bude streamována živě na YouTube a na webu výrobce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře