Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyVíme, jak bude vypadat uživatelské prostředí první Nokie s Androidem

Víme, jak bude vypadat uživatelské prostředí první Nokie s Androidem

V listopadu unikl na web první obrázek smartphonu s kódovým označením Normandy. Nyní se můžete podívat na fragmenty jeho uživatelského prostředí. Screenshoty publikoval známý twitterový účet @evleaks.

Normandy je typové označení pro první Nokii s operačním systémem Android. Ačkoli to po téměř dokončené akvizici finského výrobce Microsoftem zní doslova šíleně, prodávat by se měla začít ještě letos.

Smartphone má být vybavený vlastní verzí Androidu, jako tomu je například u tabletů od Amazonu, což nyní potvrzují i uniklé snímky uživatelského prostředí. Konkrétně můžete vidět zamykací obrazovku, prostředí komunikačních aplikací Viber, Skype a systémové informace, které prozradil benchmark AnTuTu.

Testovací vzorek telefonu (kódové označení je RM-980 A110 ) používal operační systém Android 4.4 KitKat.

Přední část chystaného zařízení zdobil čtyřpalcový FWVGA displej s rozlišením 480 × 854 pixelů, vzadu se nacházel pětimegapixelový fotoaparát. Čipovou sadu dodal prestižní výrobce Qualcomm. O výkon první Nokie s Androidem se zřejmě staral Snapdragon 200.

Nokia Normandy by se měla po svém uvedení do prodeje zařadit do segmentu nejlevnějších přístrojů.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/n_normandy/“/]

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře