Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyVideochatovací aplikace Google Duo už byla stažena 5 milionkrát

Videochatovací aplikace Google Duo už byla stažena 5 milionkrát

Nová aplikace Duo, který je přímým konkurentem FaceTimu od Applu, ale také Skypu od Microsoftu či Messengeru od Facebooku, umožňuje uskutečňovat kvalitní zašifrované videohovory, což zjevně uživatele zaujalo. Dokládá to tweet šéfa Googlu Sundara Pichaie, podle kterého Duo zaznamenala v Google Play již více než pět milionů stažení a toto číslo dál utěšeně narůstá.

Od konkurentů se Google Duo odlišuje hlavně funkcí Knock, knock, která zobrazuje videopřenos volajícího ještě předtím, než volaný hovor vůbec zvedne. Zároveň aplikace také dokáže flexibilně reagovat na kvalitu internetového přenosu. To znamená, že při pomalejším připojení sníží rozlišení přenášeného videa tak, aby byl videohovor co nejplynulejší. Duo také automaticky přepíná mezi WiFi připojením například u vás doma a mobilní internetovou sítí. Uživatel tedy může pokračovat v konverzaci bez přerušení i po odchodu z domu.

5596

Aplikace je dostupná platformy iOS/Android a váže se na telefonní číslo, tedy nepotřebuje žádnou registraci, profil ani Google účet. Pro aktivaci je nutné pouze potvrdit kód z SMS zprávy. A to je vše.

Google Duo představil na své vývojářské konferenci I/O  květnu, kde také oznámil, že připravuje ještě textovou komunikační aplikaci Allo.

5597

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře