Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyVideo: Podívejte se na auto na dálkové ovládání v životní velikosti

Video: Podívejte se na auto na dálkové ovládání v životní velikosti

Automobilka Range Rover představila prototyp automobilu s názvem Range Rover Sport, který je výjimečný tím, že ho můžete ovládat telefonem na dálku. 

Myšlenka vytvořit automobil, který by šel ovládat smartphonem z dálky, sleduje velmi praktický cíl. Inženýři z Range Roveru se snažili najít řešení pro situace, kdy se řidič s autem dostane do velmi obtížného terénu a například neuvidí na cestu. V případě Range Rover Sport tedy stačí vylézt z automobilu, stoupnou si na přehledné místo, vytáhnout smartphone z kapsy a následně automobil skrze aplikaci navigovat na místo určení.

Bohužel automobil řízený smartphonem má hned několik různých omezení. Maximální rychlost takto ovládaného auta zatím činí pouze 6 kilometrů v hodině a ovládat ho lze pouze z maximální vzdálenosti 3 metrů. Zatím se ale jedná pouze o prototyp, takže specifikace Range Rover Sport by se ještě měly změnit.

Největší prioritu pro budoucí změny má ale bezpečnost a schopnost automobilu odolat útokům zlodějů. Takové zařízení totiž může být velmi jednoduše zneužitelné různými lidmi.

https://www.youtube.com/watch?v=QjJ2wKCMq5w

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře