Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyVIA představila malý počítač APC Paper s Androidem Ice Cream Sandwich

VIA představila malý počítač APC Paper s Androidem Ice Cream Sandwich

Běžně se s Androidem setkáváme v chytrých telefonem či tabletech, ovšem společnosti VIA jakoby to nestačilo a proto nabídne uživatelům malý počítač s tímto systémem. Ten zaujme nejen nízkou cenou, ale také designem, neboť jako šasi mu poslouží obyčejná papírová krabice.

Na základní desce, kterou výrobce pojmenoval jako Rock (Skála), najdeme nepříliš výkonný hardware. Základem systému je SoC jednotka společnosti WonderMedia založená na architektuře ARM Cortex-A9, kterou dále doplňují 512 MB operační paměti, 4 GB vnitřního úložiště pro data uživatele, dva konektory USB 2.0, slot pro microSD karty, microUSB (OTG), Gigabitový Ethernet a výstupy HDMI a VGA.

Na počítači APC Paper bude v základu nainstalovaný operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Prodávat se prý začne už během března. Pokud se vám nechce čekat a oželíte papírovou krabici, můžete si již dnes zakoupit samostatně základní desku. Její cena je pouze 79 dolarů, v přepočtu asi 1500 korun.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře