Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeVelký výběr úchylných her pro Android, iOS i Windows Phone

Velký výběr úchylných her pro Android, iOS i Windows Phone

Herní vývojáři jsou taky lidi. Proto to někdy pořádně roztočí a přinesou nám hru, nad kterou nestačíme dostatečně kroutit hlavou. Úchylné, potrhlé, nevkusné, nebo jinak netradiční hry přitom mohou i zabavit.Tedy alespoň pokud nepatříte mezi puritány a dokážete se přes jejich praštěnou povahu přenést, nebo si ji (ještě lépe) užít.

Pomineme-li praštěné a úplně zbytečné hry, s nimiž jsme vás seznámili v některém z našich předchozích výběrů (Paper Racing, v níž se snažíte co nejrychleji odmotat ruličku papíru, Game for Cats, hra určená pro kočky, nebo Pimple Popper, simulátor mačkání beďarů), stále nám zbývá vydatný vzorek ujetých, ale za jistých okolností slušných a především poměrně hratelných her.

Pokud si do svého mobilu chcete nahrát nějaký pořádný odvaz, máte možnost. Velký výběr těch nejúchylnějších, nejpotrhlejších a nejnevkusnějších her pro mobily začíná.

Punch A Hipster

Nemáte rádi hipstery? Tak jim zmalujte ksichty! Ve hře Punch A Hipster to můžete udělat zcela legálně a ještě se k tomu zapsat do žebříčku nejlepších mučitelů hipsterů na světě. Kdo by odolal? Snad jenom hipster sám…

IMG_2857

[appbox appstore 396731276]

 

Alpaca Evolution: Begins

Ve hře Alpaca Evolution: Begins se ujmete malé divné Alpacy, s níž se budete prát o místo na zemi. Pakliže vydržíte dostatečně dlouhou dobu, vyvinete se v pokročilejší druh a tak pořád dokola, dokud nebudete mít třeba dvě hlavy. Docela zajímavý nápad, jediný problém je snad až v příliš dlouhém čekání na každý přerod Alpacy.

Screenshot_2014-09-03-12-20-32

[appbox googleplay com.Beltheva.Alpaka2]

[appbox appstore 661981800]

Winter Walk

Malá, nenáročná a vcelku příjemná hra, v níž jde o to, abyste neztratili klobouk. V pokračování této hry, které dostalo název Autumn Walk se pak na procházce snažíte zase korigovat svého psa. Úsměvné.

Screenshot_2014-09-03-12-30-21

[appbox googleplay air.com.monsterandmonster.winterwalk]

[appbox appstore 489734396]

Weird Football Escape

Boje o Trolí Pohár vrcholí. Vžijte se do role fotbalisty, který ho chce za každou cenu získat. Vtipná hra, ve které zpočátku absolutně nebudete vědět, která bije. A možná ani na konci nebudete o moc moudřejší.

Screenshot_2014-09-03-12-38-02

[appbox googleplay air.com.wdz.weirdFootballEscape]

[appbox appstore 892044187]

Odd Socks

Jedna z těch normálnějších her našeho výběru, i když jak se to vezme. V Odd Socks k sobě skládáte ponožky stejné barvy. Ty nepotřebné pak házíte do koše, nebo vyměňujete s přáteli na Facebooku. Pokud rádi perete a kompletujete prádlo, nemůžete si vybrat lépe. Hra totiž nic jiného nenabízí.

Screenshot_2014-09-03-12-43-54

[appbox googleplay air.com.oak.OddSocksMob]

[appbox appstore 670275118]

Hi, How Are You

Lehce praštěná arkádka v netradičním grafickém stylu, jíž si zamilovala obrovská spousta hráčů – ať už díky poměrně chytlavé, i když primitivní hratelnosti, tak kvůli velice zajímavému sountracku.

hi-how-are-you

[appbox appstore 327012358]

30 Second Life

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času strávíte prací? Autoři téhle aplikace nad takovými věcmi  nejspíše přemýšlejí docela často, jak by taky jinak mohli stvořit hru, v níž se koukáte na zrychlený život člověka, zakončený součtem odpracovaných hodin a procentuálním vyjádřením životního štěstí. Jedna hra trvá maximálně třicet sekund, zajímavé pak je, že vám dá nahlédnout na život spousty lidí včetně spisovatelů, závodníků NASCAR, hasičů atd.

30-seconds

[appbox googleplay 468007533]

 

Surgeon Simulator

Chtěli jste se zamlada stát chirurgem, ale vaše studijní předpoklady, nebo třesoucí se ruce vám to nedovolili? Žádný problém. Surgeon Simulator vám vaše touhy dokáže splnit v mžiku oka. Stačí si jen zvyknout na netradiční ovládání. Vtip celé této hry totiž tkví v tom, že ovládáte detailně celou ruku, což je opravdu kumšt. Než to zvládnete, pod rukama vám zkape nejeden pacient. Beztrestně a bezbolestně, to je prostě paráda!

Surgeon-Simulator

[appbox googleplay com.bossastudios.ss13touch]

[appbox appstore 814977594]

FaceFighter Ultimate

Že ve hrách běžně kosíme nejrůznější padouchy, jsme si už zvykli, ale abychom k tomu používali nejrůznější a často poměrně úchylné techniky, to je pro nás docela novinka. FaceFighter Ultimate vás nechá pořádně vyřádit, protivníky můžete mydlit kuřetem, pánvičkou, pingpongovou pálkou, plácačkou na mouchy, lahví šampusu, válečkem, lízátkem, botou, ukulele, rybou a spoustou dalších úchylností. A kdyby vám to nestačilo, můžete na ně seslat roj včel, úder velkou palicí, kopanec tisíce chodidel atd. Prostě ujetá aplikace se vším všudy.

IMG_2861

[appbox appstore 323250828]

Funny Money Maker

Toužíte po tom tisknout si peníze? Ať je vám vyhověno, řekli si jednoho dne tvůrci TabTale a dali nám aplikaci Funny Money Maker. V ní si můžete vyrobit své vlastní peníze a to hned několika způsoby – mince lze vyrazit, bankovky vytisknout, dále ale přichází na řadu třeba i Penězovník, který po důkladném zalívání peníze rodí atd. Dlouho se u toho vydržet nedá, ale na chvilku to zabavit dokáže.

Screenshot_2014-09-03-13-20-42

[appbox googleplay com.tabtale.funnymoney]

[appbox appstore 783499628]

Tentacles: Enter the Dolphin

Přestavte si, že jste malá chapadlovitá příšerka a snažíte se dostat do děla nebohého delfína. Přitom samozřejmě budete muset překonat spoustu překážek, imunitní systém je prevít i u delfínů. Zajímavá science fiction.

tentacles

[appbox googleplay com.microsoft.tentaclesdolphin&hl=cs]

[appbox appstore 536040665]

Karoshi

Ve hrách je obvykle vaším primárním úkolem zůstat naživu. V Karoshi je to ovšem úplně naopak. V této hře s malým businessmanem musíte spáchat důmyslnou sebevraždu. Pokud ho nezabijete, prohráli jste. Dobré, že?

Karoshi

[appbox googleplay com.yoyogames.droidkaroshi&hl=cs]

[appbox appstore 406650835]

[appbox windowsphone 0175d7f0-c76e-43e1-977b-73ef21f38caf]

Enviro-Bear 2010

„Enviro-Bear 2010 je hra vytvořená šílenci“ hlásá popis této hry a asi má pravdu. Koho jiného by totiž napadlo dát do své hry medvěda-řidiče, který vedle řízení pojídá ryby a snaží se z auta vyhodit nepotřebné krámy, třeba hodiny, nebo jezevce…

enviro-bear

[appbox googleplay com.expb.envirobear&hl=cs]

[appbox appstore 321414903]

Farts vs Zombies

Jak vyzrát na bandu dotírajících zombíků? Jednoduše, pořádně se najíst a pak zaútočit – prdy. To by vás asi nenapadlo, že? A teď si představte, že to není celé – k tomu musíte stíhat pojídat nadýmavé jídlo a snažit se vytvářet silnější větry. Nakonec je to tedy nejen ujetá, ale i docela košatá hra.

fart-vs-zombies

[appbox googleplay com.mutantgames.fvz&hl=cs]

[appbox appstore 402718117]

[appbox windowsphone 50eb2173-b0b4-4269-9cf1-a62cabcaaf18]

Russian Party

Vítejte v Rusku. Party se pořádají na každém kroku, vodka tu teče proudem, jenže vás nikam nepozvali. Jenže jste pořád v Rusku, kde se paří takovým způsobem, že lahve vodky létají vzduchem – když se budete trošku snažit, můžete se tak opít i bez účasti na večírku.

russian-party

[appbox googleplay com.SundryGames.RussianParty&hl=cs]

[appbox appstore 885833162]

Pizza Vs Skeletons

Jste velká a chutňoučká pizza a vaší životní náplní je projít celkem 120 levelech, v nichž na vás budou neustále vyskakovat krvelačné kostry. Mezi levely si pak můžete svou pizzu oblékat a zdobit, třeba brýlemi, pěkným kloboukem, nebo knírem. Tuto vychytávku přitom podpoří docela solidní a především stylové grafické zpracování. I díky tomu vám tahle pizza bude ležet v hlavě ještě dlouho po dohrání.

pizza-vs-skeletons

[appbox googleplay com.ggee.vividruntime.gg_1599&hl=cs]

[appbox appstore 475212472]

Jelikož se v obchodech s aplikacemi nacházejí statisíce položek, není v našich silách seznámit vás se všemi netradičními aplikacemi. Jednak všechny aplikace nemáme vyzkoušené (a věříme, že spousta hodně úchylných kousků tam sedí a čeká doposud neobjevených) a pak na všechny z nich nemáme ani místo. Do našeho výběru se proto nedostala například hra Azarashi, v níž se snažíte zachytit klíčenky s tuleni, Velocirapture, ve které hubíte dinosaury, nebo Drunk Cloud, v níž se snažíte s opilým mrakem cestou domů najíst. Doufáme však, že i přesto jste dnešní dávkou úchylných her, dostatečně pobaveni.

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře