Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeVelký výběr nejlepších her pro děti

Velký výběr nejlepších her pro děti

Tak a je to tady! Konec školního roku a teď hurá na dovolenou, nebo děti odexpedovat k babičce a dědečkovi, případně na nějaký tematický tábor. A nezapomenout je pěkně zabavit!

Právě pro tyto případy jsme pro vás dali dohromady seznam těch nejlepších her pro děti pro iOS, Android i Windows Phone.  Víme totiž, že na jednotlivých obchodech s aplikacemi můžete narazit na spoustu závadných her, které by mohly ohrozit zdravý psychický vývoj vašich dětí.

V našem seznamu proto najdete pouze námi prověřené hry, které vašim dětem vedle zábavy budou v mnoha případech rozvíjet také znalosti, nebo psychické či motorické dovednosti. Zkrátka a dobře, u her z našeho seznamu můžete své děti ponechat s klidným svědomím – tedy alespoň v časově omezeném rámci, který doplníte dalšími aktivitami jako je sport atd.

Většina her, které najdete na následujících řádcích, je vhodná pro menší děti. Pro větší děti zde uvádíme pouze několik titulů. Jsme totiž přesvědčeni, že děti starší 10 let budou dobře vědět, kterou hru si chtějí zahrát. Stačí jen zkontrolovat, zdali je vybraná hra opravdu vhodná.

Kids Place

Ještě předtím, než se vrhneme do samotných her, poradíme vám malý fígl. Na Google Play se nachází launcher Kids Place, jehož prostřednictvím proměníte tablet či telefon na místo prosté jakýchkoliv nevhodných aplikací. Kids Place launcher dětem navíc zamezí ve volání, stahování aplikací, nebo brouzdání po internetu. Každý zkušený rodič nám dá za pravdu, že je to opravdu neocenitelná pomůcka.

kids-place

[appbox googleplay com.kiddoware.kidsplace]

Laugh & Learn Puppy’s Player

Hra/aplikace pro ty úplně nejmladší. Obsahuje spoustu zábavných a vzdělávacích videí, která jsou zacílena na učení čísel, barev, písmenek atd. To vše je doplněno příjemným uživatelským rozhraním a opravdu pěknou vizualizací.

laugh-and-learn-puppy

[appbox googleplay air.fisherprice.com.puppyplayerGoogle]

[appbox appstore 598983207]

PicsArt for Kids

PicsArt for Kids je výtvarná aplikace, která vaše děti nechá kreslit a vybarvovat, ale také je naučí základům kreslení – umí totiž názorně ukázat tahy, jimiž děti mohou docílit požadovaného obrázku či efektu. Vedle této aplikace pak můžete sáhnout po klasických omalovánkách, např. po aplikaci Omalovánky II.

picsart-for-kids

[appbox googleplay com.picsart.kids]

[appbox appstore 656270589]

Toca Cars

Toca Cars je jako dělaná pro menší závodníky. Ti v ní budou projíždět kopečky zmrzliny, skákat na obrovských skokáncích a tropit další vylomeniny. Doporučený věk této aplikace je 3 – 9 let, ale buďte si jistí, že se u ní dobře vyřádí i rodiče. Odzkoušeno!

toca-cars

[appbox googleplay com.tocaboca.tocacars]

[appbox appstore 689936776]

Toca Hair Salon 2

Ve hře Toca Hair Salon 2 si hrajete na kadeřnici, která svým zákaznicím barví vlasy, natáčí je na natáčky, stříhá je a stará se i o jejich celkovou vizáž. K dispozici je například obrovské množství klobouků a masek. Malé princezny určitě neodolají!

toca-hair-salon-2

[appbox googleplay com.tocaboca.hairsalon2]

[appbox appstore 569632660]

LEGO Duplo Train

Skvělá dětská hra bez jediné reklamy, která je cílená na nejmladší publikum. Ve hře nakládáte vláčky, stavíte mosty, zastavujete na přejezdech, čerpáte benzín a děláte vše proto, aby vláček dorazil do stanice v naprostém pořádku. Odhadovaná cílová skupina hry 2 – 4 roky.

lego-duplo-train

[appbox googleplay com.lego.duplo.trains]

[appbox appstore 668416040]

Kids ABC Trains Game

Také Kids ABC Trains Game je hra s vláčky, tato je však spíše vzdělávací. Děti v ní jezdí vláčkem a přitom se učí písmenka. Hra je určená pro předškolní děti (2 – 7 let).

kids-abc-trains

[appbox googleplay com.intellijoy.abc.trains.lite]

[appbox googleplay com.intellijoy.abc.trains]

[appbox windowsphone 1bdf0965-6065-4c4f-9a99-071080ff60d7]

My Little Work – Garage

Excelentní aplikace plná miniher zasazených do garáže, kde si vaši rošťáci budou hrát na automechaniky a skládat jednotlivé součástky automobilu dohromady. Dále je připraveno umývání aut, vybarvování aut, ale i další legrácky, to vše navíc v opravdu pěkné grafice.

my-little-work-garage

[appbox googleplay se.filimundus.mlwgarage]

[appbox appstore 720288164]

PetWorld 3D: My Animal Rescue

Malá zoologická zahrada ukrytá ve vašem telefonu. Tak by se dala stručně popsat aplikace PetWorld 3D: My Animal Rescue. Děti se ve hře budou starat o zvířátka jako jsou papoušci, psi, kočky, králíci nebo koně.

petworld-3d

[appbox googleplay com.tivola.animals.home]

[appbox googleplay com.tivola.petworld.rescue.gp]

[appbox appstore 529818833]

[appbox appstore 546287349]

Dr. Panda’s Restaurant 2

V restauraci pana Pandy se děti budou starat o vaření pokrmů všech chutí a vůní, rozvíjet svou paměť a učit se, co která zvířátka ráda baští. Od stejných vývojářů pak můžete dětem pořídit a hru z prostředí nemocnice, letiště, salonu krásy, nebo obchodu. Seznam doposud vydaných her s panem Pandou najdete zde.

dr-panda-restaurant

[appbox googleplay com.tribeplay.pandarestaurant2]

[appbox appstore 796333129]

Fiete Match

Ve Fiete Match budou vaše děti v pexesu zápolit s roztomilým plavčíkem. Ten je umí slovně povzbudit, nebo je za jejich slabý výkon přátelsky poškádlí. Pěkné grafické provedení jste pak jistě odtušili už z obrázku.

fiete-match

[appbox googleplay air.com.ahoiii.FieteMatch]

[appbox appstore 695799170]

Dipdap

Dobrodružství malého Dipdapa je zcela závislé na vašich dětech – ty do něj musejí přimalovávat předměty, které na obrazovce v určitých momentech chybí. Jedině tak se Dipdap pohne na cestě dál.

dipdap

[appbox googleplay air.air.uk.co.cubeinteractive.dipdap.paid]

[appbox appstore 658939053]

Toy Story: Smash It!

Buzz rakeťák se vypravil za záchranou světa hraček. U toho vaše děti prostě nesmějí chybět. Toy Story: Smash It! je povedená logická fyzikálně založená hra s prvky adventury, zasazená v pohádkovém 3D světě. Vedle placené verze je hra k dispozici také zcela zdarma.

Pozn.: V sérii Toy Story vznikla ještě jedna velice zajímavá hra. Jmenuje se Toy Story: Story Theater a vaše děti v ní budou moci organizovat a hrát filmy s oblíbenými postavičkami Toy Story.

toy-story-smash-it

[appbox googleplay com.disney.toystorysmashitfree_goo]

[appbox googleplay com.disney.ToyStorySmashIt.goo]

[appbox appstore 618463178]

[appbox appstore 602288111]

[appbox windowsphone f3c5838a-1f9c-475f-b7d8-cea5a8b00093]

Mickey’s Paint and Play!

Mickey’s Paint and Play! je jako takové lepší omalovánky. Jakmile si všechno vymalujete, můžete to převést do skutečného světa a podívat se tak třeba, jak to Mickeymu ve skutečnosti sluší v jeho nových šatech. Textury a barvy můžete vybrat z nabídky, nebo si je do hry nahrát prostřednictvím  fotoaparátu vašeho telefonu.

mickey-pain-and-play

[appbox googleplay com.disney.PaintAndPlay_goo]

[appbox appstore 652251139]

colAR Mix

I hra colAR Mix bude vaše děti učit kreativitě za pomoci kreslení a vybarvování. Na rozdíl od předchozí hry Mickey’s Paint and Play! je však hlavním prvkem colAR Mix možnost přenést si do zařízení celé výkresy, jejichž postavy aplikace umí rozeznat a na displeji vašich tabletů rozhýbat. Sice to není dokonalé, ale děti tuhle augmentovou realitu budou milovat.

colar-mix

[appbox googleplay com.puteko.colarmix]

[appbox appstore 650645305]

Color Zen Kids

Jednoduché, ale pekelně efektní. Ve hře Color Zen Kids mají děti za úkol narážet barevnými objekty na strany obrazovky v takovém pořadí, aby na konci hry zůstala jednobarevná plocha. Opravdu skvělá a hlavně chytlavá logická hra, která vaše děti přiměje uvažovat a plánovat.

color-zen-kids

[appbox googleplay com.largeanimal.colorzenkids]

[appbox appstore 692868716]

Kaleidoscope Drawing Pad

Když už jsme u těch barviček, musíme zmínit i aplikaci Kaleidoscope Drawing Pad. Jedná se o klasický kaleidoskop s tím rozdílem, že barvy a tvary na displeji si můžete sami zvolit a naaranžovat. Výborná jednohubka třeba k zabavení vašeho potomka při čekání v ordinaci u doktora.

kaleidoscope

[appbox appstore 525904070]

Let’s Create Pottery

Ještě mnohem kreativnější aplikací než je Let’s Create Pottery shledáváme aplikaci Let’s Create Pottery. Ta se točí okolo točení výrobků na hrnčířském kruhu, jejich vypalování, barvení a prodávání na dražbách, za což si můžete nakupovat další zajímavé barvy a vzory. Vedle dětí budete hru Let’s Create Pottery milovat i vy, to vám garantujeme.

lets-create-pottery

[appbox googleplay pl.idreams.potterylite]

[appbox googleplay pl.idreams.pottery]

[appbox appstore 397756644]

[appbox appstore 380090605]

Link pro Let’s Create Pottery na OVI store.

Sprinkle Junior

Sprinkle Islands for Kids je fyzikálně založená logická hra, v níž se hráči chopí malého hasiče a pokusí se uhasit všechny požáry. Přitom musí řešit správnou polohu stříkačky, nebo optimální proud vody. A aby toho nebylo málo – hra vás odměňuje za to, když se vám level podaří překonat s minimální spotřebou vody. V kolekci Sprinkle naleznete i hry Sprinkle a Sprinkle Islands, které si užijí i odrostlejší děti a jejich rodiče.

sprinkle-junior

[appbox googleplay com.mediocre.sprinklejunior]

[appbox appstore 474724068]

Pettson’s Inventions Deluxe

Pettson’s Inventions Deluxe obsahuje hry Pettson’s Inventions 1 a 2, což jsou logické hříčky, ve kterých se děti snaží vytvořit perpetuum mobile ze zcela obyčejných předmětů. Pokud si zakoupíte Deluxe verzi her, ve hře dostanete možnost hrát ve speciálním módu versus, či v kooperaci dvou hráčů a herní zážitek tak sdílet se svými přáteli (nebo rodiči).

pettson-invention

[appbox googleplay se.filimundus.pideluxe]

[appbox appstore 625286540]

Cut the Rope

Další hra z našeho výběru se jmenuje Cut the Rope a opět se jedná o fyzikálně založenou logickou hříčku, která je vhodná pro starší děti i dospělé. Vaším úkolem v této hře je přeřezávat provazy tak, abyste dostali bonbón do tlamičky hladové žabičky. V sérii Cut the Rope vzniklo hned několik povedených her včetně Cut the Rope: Time Travel nebo nejnovější Cut the Rope 2.

cut-the-rope

[appbox googleplay com.zeptolab.ctr.ads]

[appbox googleplay com.zeptolab.ctr.paid]

[appbox appstore 394613472]

[appbox appstore 380293530]

[appbox windowsphone 4c0cf9f4-31f0-444e-9321-0237d04f6a38]

Angry Birds

Naštvaní ptáci vaše děti pravděpodobně už sezobli, takže tuto Angry Birds zde uvádíme čistě jen pro jistotu. Jedná se o návykovou a děsně populární fyzikálně založenou hru, v níž střílíte z praku ptáky a snažíte se jimi pobořit konstrukce a své protivníky prasata. Přitom však neteče krev, ale všechno je mírumilovné a děsně vtipné.

angry-birds

[appbox googleplay com.rovio.angrybirds]

[appbox appstore 409807569]

[appbox appstore 343200656]

[appbox windowsphone 9168c4f3-217b-4a29-b543-7513bb4ae2ed]

The Sims 3

Simulátor života. Tak by se dala popsat hra The Sims 3 ve zkratce. Úkolem hráče je starat se o své Simíky, což jsou malí človíčci, kteří mají různé potřeby – chtějí být čistí, chtějí se bavit, mít pohodlný domov atd. Vhodné spíše pro holčičky od 8 let.

the-sims-3

[appbox googleplay com.eamobile.sims3_row_qwf]

[appbox appstore 317904170]

[appbox windowsphone 9995f674-0ad7-df11-a844-00237de2db9e]

Minecraft

Bylo to řečeno snad stokrát, my to ale budeme muset zopakovat. Minecraft je taková virtuální stavebnice, v které si můžete dělat, co hrdlo ráčí – od objevování nových krajin, po stavění monumentů a zkrášlování domova, až po vytváření nových surovin a předmětů potřebných ke každodennímu použití. I když je Minecraft neskutečně zábavný, řadí se mezi hry, které příznivě působí na psychiku vašeho dítěte. A to je to nejdůležitější.

Pozn.: Nejznámější a také nejpovedenější 2D alternativou Minecraftu je hra Terraria.

minecraft

[appbox googleplay com.mojang.minecraftpe]

[appbox appstore 479516143]

World of Goo

Když už jsme u toho stavění, rozhodně musíme zmínit hru World of Goo. V ní stavíte z malých fujtajblíků objekty různého zaměření – od věží a mostů, až po stabilní plošiny, přes které se své svěřence snažíte dostat k nádržce, která vás odexpeduje do dalšího levelu. Hra World of Goo pochází z PC, kde jsme ji původně hráli i my, na tablety se ji však podařilo převést bez větších problémů, takže si ji užijete možná ještě lépe, než my.

world-of-goo

[appbox googleplay com.twodboy.worldofgoodemo]

[appbox googleplay com.twodboy.worldofgoofull]

[appbox appstore 401301276]

Clouds & Sheep

Clouds & Sheep je roztomilá hra, v níž se hráči starají o své ovečky, hrají si s nimi, množí je, krmí je a dělají všechno proto, aby ovečky v jejich výběhu byly maximálně spokojené, nebo rovnou šťastné. Vedle placené verze hry je k dispozici i verze zdarma, tu vám však moc nedoporučujeme, jelikož v ní najdete spoustu mikrotransakcí.

clouds-and-sheeps

[appbox googleplay com.hg.cloudsandsheepfree]

[appbox googleplay com.hg.cloudsandsheep]

[appbox appstore 552305448]

My Talking Tom

S touhle hrou se skvěle vyhrají malé děti, ale i velcí dospělí. Najdete v ní kočku, která bude svým roztomilým hláskem opakovat všechno to, co ji řeknete. Efekt je vynikající, rozhodně vyzkoušejte!

my-talking-tom

 

[appbox googleplay com.outfit7.mytalkingtomfree]

[appbox appstore 657500465]

[appbox windowsphone f71cf54b-d8e3-4d3c-af66-070e6ce57acc]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře