Vědci vyvinuli extra tenký displej, který by se mohl lepit na kůži


Vědci vyvinuli extra tenký displej, který by se mohl lepit na kůži

Instituce IBS (Institute of Basic Science) oznámila, že se jí podařilo vyvinout převratnou novinku. Jedná se o speciální displej o šířce pouhých  2,6 µm (mikrometru). Tato šířka je ekvivalentem přibližně 1/40 šířky lidského vlasu. 

Na výrobu extra tenkého displeje byly použity speciální pružné materiály s možností ohýbání. Displej dostal název QLED (Quantum Dot Light Emitting Diodes). Pojmenován byl podle pokročilé technologie, která je založená na nano-diodách. Diody emitují červené, zelené a modré světlo a dosahují tak lepšího zobrazení barev a celkové jemnosti.

Oproti aktuálně využívané technologie OLED176 dosahuje QLED až 2460 ppi. To znamená, že je až 5 × jemnější, nežli displej LG G3 (538 ppi) a až 8 × jemnější než displej iPhonu 6 (326 ppi).

Na co by se v praxi mohly využívat QLED displeje zatím není známo, nabízí se však spousta zajímavých řešení. Co třeba displej, který bychom si lepili na ruku pokaždé, když vyjdeme z vany? To by nebylo špatné řešení.

2273328_etnews-com

The following two tabs change content below.

Lucie Jiříková

Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.Diskuze: Vědci vyvinuli extra tenký displej, který by se mohl lepit na kůži


  1. Jarda Majer

    Už vidím ty blikající obaly na čokolády 😀 (y)Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.