Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeVánoční aplikace a hry pro váš Android

Vánoční aplikace a hry pro váš Android

Štědrý večer nastal, domovem zní koledy, bramborový salát již ulehává v lednici a za chvíli se bytem provoní vánoční kapr či jiná ryba (řízek). A chvíli po večeři se miliony lidí vrhnou ke stromečku podívat se, co jim letos Ježíšek nadělil.

Ještě, než se tak stane, jsou obzvláště malé (ale i velké) děti celé nedočkavé večera. Čas si mohou zkrátit nějakou vánočně laděnou hrou či pěknou aplikací, která jim čekání na Ježíška značně urychlí.

U stromečku už ale doporučujeme telefon i tablet odložit a užít si pěkného večera v kruhu rodinném.

Snow Stars

snow stars

Snow Stars je vánočně laděná živá tapeta s padajícími vločkami sněhu. Na Google Play je k dispozici ke stažení zdarma a za necelých 20 Kč. Bezplatná verze obsahuje dvě témata (baňky a vločky, pouze vločky) a umožňuje nastavit pouze snímání pohybu skrze proximity senzor či snímání zakázat a rychlost padání vloček (což by se mělo projevovat na spotřebě baterie – čím vyšší rychlost, tj. častější vykreslování, tím vyšší spotřeba).

Placená verze nabídne dalších 9 témat (vánoční, zimní, silvestrovské) a odemkne další možnosti nastavení jako jsou: velikost sněhových vloček, jejich tvar, povětrnostní podmínky, HD rozlišení pro tablety a další.

[appbox googleplay com.maxelus.snowstarslivewallpaperfree]

Kids Connect the Dots Xmas

kids connect

Papír s očíslovanými tečkami, po jejichž spojení vznikl obrázek, známe z dětství všichni. Kind Connect the Dots Xmas je taková modernější obdoba této hry pro Android. Úkol je jednoduchý, tažením prstem pospojovat všechny tečky od 1 do nejvyšší tak, aby vznikl obrázek. Jakmile všechny tečky spojíte, jste odměněni vykreslením namalovaného obrázku. Hra obsahuje více jak 50 obrázků a tak obzvláště menší děti zabaví na pěkně dlouho (než Ježíšek stačí připravit dárky pod stromeček).

Hru lze stahovat na Google Play zdarma, lehce neobvyklá je pouze její velikost (13 MB), což však s ohledem na množství obrázků a animací je pochopitelné.

[appbox googleplay zok.android.dots.xmas]

Christmas HD

unnamed

Aplikace Christmas HD promění vaše pozadí telefonu v typickou vánoční místnost, která už jen čeká na Ježíška. Živá tapeta se rozprostírá na všechny obrazovky telefonu a každá má svůj vlastní obsah. Vánoční stromeček nalezneme vždy na poslední obrazovce, tedy úplně vpravo. Dále je zde také pohled na krb a na okno, za nímž padají sněhové vločky. Prostřední obrazovka je vždy věnována pohledu na krb a ponožky, které se jemně pohybují díky horkému vzduchu z krbu. Nápisy na ponožkách lze opět měnit dle libosti a lze  upravit i jejich počet, záleží na velikosti vaší rodiny. Nad krb si poté můžete umístit jednu z pěti možných dekorací.

Poslední dvě části nám ukazují kalendář a počet dní, kolik ještě zbývá do Vánoc. U toho samozřejmě nesmí chybět detailní pohled z okna, pohled na cukrový, vánoční přání, horký nápoj a fotografii dle vlastního výběru z databáze aplikace nebo přímo od vás. Tuto živou tapetu si lze přizpůsobit dle svého díky obsáhlým možnostem nastavení.

[appbox googleplay com.dualboot.apps.christmas]

Christmas RADIO

xmas radio

Agregátor zahraničních rádií hrajících vánoční písničky prostřednictvím internetu. K dispozici je přes 50 stanic, které hrají vánočně laděné songy pro zpříjemnění vaší vánoční pohody. Zpříjemněte si tak čekání a nebo ozvláštněte rozbalování dárečků díky vašemu Androidu.

[appbox googleplay com.blumedialab.christmasradio]

Vánoční omalovánky

omalovanky

Vánoční omalovánky náramně pobaví a zabaví obzvláště malé děti. Čeká na ně více jak 50 obrázků, které mohou vymalovat dle své fantazie na nespočet možností. Hotové výtvory je možné prostřednictvím aplikace ihned zaslat na email, twitter nebo jej sdílet na sociálních sítích.

Aplikace je ke stažení na Google Play zdarma a malou daní za vaši úsporu je reklama zobrazovaná v dolní části obrazovky.

[appbox googleplay com.teachersparadise.christmascoloringbook]

Christmas Photo Frames

photo frames
Kolekce vánočních rámečků a efektů, které přidají ještě větší vánoční atmosféru vašim štědrovečerním fotkám. Aplikace obsahuje více jak 40 předdefinovaných variant, které můžete použít. Díky Christmas Photo Frames si vytvoříte vánoční pohlednici snadno a rychle a ještě rychleji ji rozešlete svým přátelům.

[appbox googleplay com.vicman.photolab.newyearapp]

Bouncy Bill Christmas Style

bouncy

Speciální vánoční vydání oblíbené skákačky Boucy Bill. Vaším úkolem je dostat roztomilou želvičku napříč úrovní do vánoční punčochy. Využívat budete různých plošin, nafukovacích balónků a dalších volně se vyskytujících pomůcek. Hra potrénuje váš postřeh a především trpělivost. Vychutnejte si 24 levelů ještě před rozbalováním dárečků.

[appbox googleplay mominis.Generic_Android.Bouncy_Bill_Christmas_Style]

Ginger Bells

ginger bells
Aplikace k odreagování s pěknou perníčkovou grafikou. Na výběr máte z 6 rozličných zvonečků (od rolničky až po kostelní zvon), které zatřesením svého telefonu či tabletu rozezníte v různých melodiích. V aplikaci lze nastavit odpočet času do příchodu Ježíška.

[appbox googleplay air.com.siliconjelly.gingerbells]

Vánoční hry

vanocni hry

Soubor několika vánočních her pro zkrácení dlouhé chvíle při čekání na Ježíška. Obsahuje vánočně laděné pexeso, které s další novou úrovní nabývá na obtížnosti díky výskytu čím dále většího počtu obrázků. Dále skládání útržků obrázků (zjednodušené puzzle) v jeden celek, kde pomocí přesouvání menších čtverečků tvoříte obrázek velký. Netradiční tvarově provedené puzzle, při kterém bude vaším úkolem poskládat jednotlivé různě tvarované kousky do výsledného obrázku. Spojování teček, při kterém pomocí spojování jednotlivých teček dle číselné řady získáte na konci obrázek.

[appbox googleplay kidgames.christmas.pack]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře