Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyValve na Steamu ukončí podporu systémů Windows XP a Vista

Valve na Steamu ukončí podporu systémů Windows XP a Vista

Společnost Valve oznámila, že s příchodem nadcházejícího roku ukončí na svoji herní platformě Steam podporu operačních systémů Windows XP a Windows Vista. Od 1. ledna tedy nebude možné klienta pro Steam na těchto platformách možné nainstalovat.

Pokud budete mít zájem ke službě nadále přistupovat, budete muset přejít na novější verze systému. A to přinejmenším na sedmičky, u nichž bude podpora k dispozici patrně ještě několik let. Statistika z května nicméně ukazuje, že Windows XP v 32bitové verzi využívá pouze 0,22 procenta uživatelů Steamu (data o Windows XP 64 bit, Vista 32 bit a Vista 64 bit součástí nejsou). Zaříznutí zmíněných systémů tak postihne minimum hráčů.

Steam má přes 125 milionů uživatelů a platí za nejdůležitější distribuční kanál pro hry na Windows, Mac a Linux. Je zároveň spásou pro nezávislé vývojáře, kteří se na něj se svými tituly dostanou. Ti tak mohou tvořit zajímavé hry a ještě na nich vydělat.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře